Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Harmonogram Klubowych Mistrzostw Świata

Harmonogram Klubowych Mistrzostw Świata

fot. voleybolunsesi.com

Tegoroczne Klubowe Mistrzostwa Świata odbędzie się w dniach 6-12 grudnia w Indiach. Weźmie w nich udział sześć drużyn – Ahmedabad Defenders, Itambe Minas, Sir Sicoma Perugia, Halkbank Spor Ankara, Suntory Sunbirds i Sada Cruzeiro Volei. W Klubowych Mistrzostw Świata zabraknie polskich akcentów. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel nie zdecydowały się na udział w turnieju.

Po raz pierwszy w Indiach

Klubowe Mistrzostwa Świata po raz pierwszy w historii odbędą się w Indiach. Pod koniec stycznia Światowa Federacja Siatkówki ogłosiła podpisanie dwuletniej umowy o współpracy z RuPay Prime Volleyball League. Zwycięzcy zawodowej ligi w Indiach będą, jako gospodarze turniejów w 2023 i 2024 roku, rywalizować z najlepszymi klubowymi drużynami z całego świata.

KMŚ bez ZAKSY i Jastrzębskiego

W w stawce drużyn walczących o Klubowe Mistrzostwo Świata zabraknie polskich drużyn. Do udziału w tegorocznych turnieju zaproszenie otrzymały Jastrzębski Węgiel oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Oba kluby poinformowały jednak, że rezygnują z udziału w tych rozgrywkach. W przypadku obu zespołów, decyzja ta jest potraktowana daleką destynacją oraz terminem imprezy.

Temat ten był poddany głębokiej, wewnętrznej analizie w Klubie, także ze sztabem szkoleniowym. Na jej podstawie podjęliśmy decyzję, iż do Indii nie polecimy, o czym w dniu 13 czerwca poinformowaliśmy Światową Federację Siatkarską FIVB – mówił w połowie czerwca prezes Jastrzębskiego Węgla – Adam Gorol.

Harmonogram Klubowych Mistrzostw Świata

Zespoły grające w Klubowych Mistrzostwach Świata podzielono na dwie grupy. W grupie A znalazły się zespoły Ahmedabad Defenders, Itambe Minas i Sir Sicoma Perugia, natomiast w grupie B zobaczymy Halkbank Spor Ankara, Suntory Sunbirds i Sada Cruzeiro Volei. Po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansują do półfinałów. Turniej potrwa od 6 do 12 grudnia 2023 roku.

6 grudnia
Grupa A: Ahmedabad Defenders – Itambe Minas
Grupa B: Halkbank Spor Ankara – Suntory Sunbirds

7 grudnia
Grupa A: Sir Sicoma Perugia – Itambe Minas
Grupa B: Sada Cruzeiro Volei – Suntory Sunbirds

8 grudnia
Grupa A: Ahmedabad Defenders – Sir Sicoma Perugia
Grupa B: Halkbank Spor Ankara – Sada Cruzeiro Volei

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved