Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Gwardia się zbroi, pozyskała wicemistrza Polski

Gwardia się zbroi, pozyskała wicemistrza Polski

fot. Klaudia Piwowarczyk

Bartosz Cedzyński to kolejny zawodnik, który zdecydował się na grę w barwach Chemeko-System Gwardii Wrocław. Siatkarz uzupełni skład środkowych, a do stolicy Dolnego Śląska przenosi się z Jastrzębskiego Węgla. 

Bartosz Cedzyński to wychowanek Wifamy Łódź, z której przeniósł się do młodzieżowych drużyn PGE Skry Bełchatów. Przez lata środkowy związany był z plusligowymi klubami jak Espadon Szczecin czy BBTS Bielsko-Biała. W 2018 roku środkowy próbował także swoich sił w lidze czeskiej, zasilając szeregi VK Klando, jednak szybko wrócił do, walczącego w TAURON 1. Lidze, BBTS-u Bielsko-Biała.Na Podbeskidziu Bartosz Cedzyński spędził cztery lata, a w trakcie trwania sezonu 2021/2022 dołączył do Jastrzębskiego Węgla, z którym wywalczył wicemistrzostwo Polski.  W nadchodzących rozgrywkach Bartosz Cedzyński ponownie zagra na pierwszoligowych parkietach i z wrocławską Gwardią będzie chciał włączyć się do walki o ligowe medale.

– Przyznam, że miałem kilka innych propozycji z różnych zespołów, ale pomysł na drużynę oraz ogólne predyspozycje klubu przekonały mnie do podjęcia tej decyzji. Dlatego znalazłem się w Gwardii. Szansa na grę to kwestia drugorzędna, bardziej zależy mi na tym, aby drużyna osiągała sukcesy i wierze, że Gwardia będzie takim zespołem oraz że stworzymy monolit i każdy z graczy wniesie coś do zespołu. Myślę, że o celach drużynowych będzie można powiedzieć więcej, gdy spotkamy się wszyscy razem, a prezes powie nam, czego oczekuje od zespołu. Ja zawsze stawiam sobie ten sam cel przed każdym sezonem – dać jak najwięcej drużynie i jak najwięcej osiągnąć z drużyną – mówił po podpisaniu kontraktu Bartosz Cedzyński.

Bartosz Cedzyński to jeden z zawodników, którzy będą stanowić o sile wrocławskiego środka siatki, posiadający doświadczenie zdobyte w PlusLidze, które może okazać się niezwykle cenne. Jednocześnie nowy siatkarz Gwardii, mierzący 211 centymetrów, będzie jednym z najwyższych zawodników w zespole. – Bartek ma świetne warunki fizyczne, jest bardzo szybki i mobilny jak na swój wzrost. Posiada doświadczenie plusligowe, i jest to zawodnik, który w dalszym ciągu ma wiele do zaoferowania – mówi Dawid Murek.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2022/2023

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę