Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gwardia inwestuje w plażówkę

Gwardia inwestuje w plażówkę

fot. FIVB

Pierwszy poważny krok w drodze rozwoju Gwardia Wrocław Beach Volley właśnie został postawiony. Do gwardyjskich struktur wracają wychowankowie klubu Paweł Lewandowski i Jakub Zdybek. Będą tworzyć duet siatkarzy plażowych GWR Beach Volley. Klub w najbliższych tygodniach obiecuje nowe informacje o gwardyjskiej plażówce.

Paweł Lewandowski to rodowity wrocławianin. Na swoim koncie ma m.in. wicemistrzostwo Pucharu Polski (2019), miejsca w najlepszej piątce: mistrzostw Polski (Toruń, 2019), Akademickich Mistrzostw Polski i Europy (oba w 2017), czy zdobycie Pucharu Danii (2018). Jakub Zdybek był za to tzw. Rookie of the year ACAC Canada (siatkówka halowa), najlepiej zagrywającym cyklu Plaża Open (Białystok, 2016). Meldował się również w finałach plażowych MP. W parze z Pawłem Lewandowskim wygrał za to w/w Puchar Danii (2018). Obaj grali też w Gwardii Wrocław na poziomie II ligi w wydaniu halowym.– Siatkówka plażowa jest dla mnie zdecydowanie czymś więcej niż tylko sportem. W wolnym czasie, jak tylko mogę to gram i trenuje, a pomiędzy tymi momentami oglądam mecze na Youtube. Śmiało można stwierdzić, że mam fioła na punkcie tego sportu, a do tego gra sprawia mi ogromną przyjemność, myślę że to jedna z moich najmocniejszych stron i to właśnie w ten sposób zdobyłem swoje umiejętności i przysłowiowe czucie gry – mówi Jakub Zdybek, powracający do Gwardii w nowej, „plażowej” roli.

Planowo zawodnicy wystartują w ponad dziesięciu turniejach. Pięciu z cyklu Plaża Open, w Superpucharze Polski oraz w innych rozgrywkach eliminacyjnych, które wliczają się do rankingu mistrzostw Polski. Sezon zwieńczy turniej finałowy. Natomiast w ramach przygotowań do rozgrywek na krajowym podwórku, planowane jest zaprezentowanie się również podczas turniejów zagranicznych.

– Cieszę się, że budowanie GWR Beach Volley zaczynamy od przedstawienia takich ludzi, jak nasi wychowankowie i osoby związane z Gwardią. Paweł i Kuba to znane postaci nie tylko we Wrocławiu, zrobili już dużo dobrego na piachu w całej Polsce. I to przez wiele lat. Dodatkowo pokazali się również na arenie międzynarodowej. Obieramy kurs w słuszną stronę i pokazujemy, jak ogromny potencjał w plażówce ma Wrocław – mówi dyrektor GWR Beach Volley Stanisław Szymankiewicz.

źródło: eWinner Gwardia Wrocław - materiał prasowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę