Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Słaby nadal trenerem GKS-u Katowice

Grzegorz Słaby nadal trenerem GKS-u Katowice

fot. GKS Katowice

Mimo że GKS Katowice nie awansował w tym sezonie do play-off, to był blisko osiągnięcia tego celu. Działacze zadowoleni są z pracy wykonywanej przez Grzegorza Słabego, stąd zdecydowali się przedłużyć z nim współpracę na dwa kolejne sezony.

Przez lata Grzegorz Słaby znajdował się w sztabie szkoleniowym GKS-u Katowice, ale w PlusLidze dopiero w sezonie 2020/2021 został pierwszym szkoleniowcem górnośląskiej drużyny, z którą zajął dziewiąte miejsce w rozgrywkach. Działacze są zadowoleni z jego pracy, dlatego nadal będzie on prowadził GKS. – Ta decyzja z mojej strony była formalnością. Czuję się związany z GKS-em Katowice i praca w tym klubie w roli pierwszego trenera plusligowego zespołu to dla mnie spełnienie zawodowych ambicji – powiedział Grzegorz Słaby po przedłużeniu umowy z klubem.Rodowity katowiczanin zakończył swój debiutancki sezon w roli pierwszego trenera drużyny w PlusLidze zajęciem 9. miejsca i zwycięską walką o wyższe miejsce w końcowej klasyfikacji z Indykpolem AZS Olsztyn. Szkoleniowiec wywiązał się z zadania postawionego przez zarząd klubu, czyli utrzymania GKS-u Katowice w PlusLidze, a jego zespół do samego końca rundy zasadniczej walczył o miejsce w czołowej ósemce i włączenie się do walki o mistrzostwo Polski. To zgodnie zostało uznane przez media i ekspertów siatkarskich za pozytywnie zaskoczenie, biorąc pod uwagę przedsezonowe przewidywania dotyczące siatkarskiej GieKSy.

Grzegorz Słaby zaczynał swoją trenerską pracę w czasie studiów, pracując z juniorami AZS-u Katowice. W latach 2011-2014 prowadził TKS Tychy, z którym w ciągu dwóch sezonów wypracował awans do 1 ligi, zaś w 2014 roku objął funkcję pierwszego trenera TKKF Czarnych Katowice. To właśnie pod jego wodzą GKS Katowice w sezonie 2015/2016 zwyciężył w rozgrywkach I ligi po emocjonującym finale z SMS PZPS Spała. Przez kolejne lata Słaby pozostawał w sztabie siatkarskiej GieKSy w roli asystenta kolejno Piotra Gruszki i Dariusza Daszkiewicza aż do objęcia sterów drużyny przed startem sezonu 2020/2021.

W katowickim zespole nie ukrywają radości z przedłużenia współpracy ze Słabym na dwa kolejne lata. – Decyzja o przedłużeniu kontraktu z trenerem nikogo nie powinna zaskoczyć. Grzegorz jest ważną postacią GKS-u od wielu lat. Najpierw wprowadził zespół do PlusLigi, później przez cztery lata wykonał tytaniczną pracę w roli drugiego trenera, a zakończone niedawno rozgrywki pokazały dobitnie, że ma wszelkie kompetencje, by prowadzić zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ciągu ostatniego roku wykonał kawał roboty. Trzeba pamiętać że objął drużynę w bardzo trudnym czasie, a mimo tego osiągnął dobry wynik. Nikt w klubie nie miał żadnych wątpliwości, że Grzegorz Słaby powinien pozostać na stanowisku. Bardzo się cieszę z podpisanej dwuletniej umowy – podkreśla Jakub Bochenek, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2021/2022

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę