Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Ryś: Widać, że nasi zawodnicy czują się pewnie

Grzegorz Ryś: Widać, że nasi zawodnicy czują się pewnie

fot. cev.eu

Reprezentacja Polski siatkarzy pewnie i efektownie pokonała Kanadę w ostatnim meczu grupowym na igrzyskach olimpijskich, dzięki czemu awansowała do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. – Wydaje mi się, że nasz zespół jest w stanie utrzymać dyspozycję z meczu z Kanadą, a nawet zagrać jeszcze lepiej – ocenił Grzegorz Ryś.

Polacy efektownie pokonali Kanadę 3:0 i tym samym przypieczętowali pierwsze miejsce w grupie A. – Większość kibiców oczekiwała, że nasza reprezentacja w końcu rozegra mecz na wysokim poziomie, szczególnie w kontekście ćwierćfinału. Takie przetarcie bardzo się przyda – podkreślił były trener reprezentacji Polski juniorów Grzegorz Ryś.Reprezentacja Kanady, która podobnie jak Polska wcześniej zapewniła sobie grę w ćwierćfinale po zwycięstwie 3:0 z kadrą Iranu, nie zagrała najlepiej przeciwko Polakom. – Można mówić o lekkim zaskoczeniu, jeśli chodzi o Kanadyjczyków, którzy oprócz drugiego seta byli tłem dla naszego zespołu. Losy tej partii zostały odwrócone przez Biało-Czerwonych w końcówce dzięki asom Wilfredo Leona. Polscy reprezentanci mogą teraz ze spokojną głową i olbrzymią motywacją podejść do kolejnego spotkania – stwierdził Ryś.

Polscy siatkarze zdominowali rywali głównie zagrywką oraz blokiem i zaprezentowali się najlepiej ze wszystkich dotychczasowych spotkań na igrzyskach. – Pokazaliśmy naszą siłę w tych dwóch elementach, dlatego jest to dobry prognostyk przed ćwierćfinałem. Widać, że nasi zawodnicy czują się pewnie, bo nawet oni sami podkreślają, że nie ma znaczenia, z kim przyjdzie im się zmierzyć w kolejnej fazie turnieju – zaznaczył Grzegorz Ryś. Przed meczem ćwierćfinałowym cieszyć może powrót do pełnowymiarowej gry kapitana zespołu, Michała Kubiaka, który na początku turnieju zmagał się z problemami zdrowotnymi. – Nasi zawodnicy na pewno oczekiwali na powrót Michała. Miejmy nadzieję, że w meczu z Kanadą udowodnił, że jest w pełni sił. Być może nie jest jeszcze w optymalnej dyspozycji, ale na ćwierćfinał będzie już przygotowany zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym – dodał były trener.

Polacy w ćwierćfinale zagrają z reprezentacją Francji. Jednak jak sami zawodnicy zwracali uwagę, bez względu na rywala są pewni siebie. – Chciałbym, żeby tak było. Wydaje mi się, że nasz zespół jest w stanie utrzymać dyspozycję z meczu z Kanadą, a nawet zagrać jeszcze lepiej – zakończył Grzegorz Ryś.

źródło: opr. własne, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę