Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Grzegorz Pająk: Odrzuciliśmy rywala od siatki

Grzegorz Pająk: Odrzuciliśmy rywala od siatki

fot. LUK Politechnika Lublin

W sobotę LUK Politechnika Lublin odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach TAURON 1. Ligi. Lublinianie pokonali bez straty seta Olimpię Sulęcin. – Myślę, że praktycznie każdy element można wyróżnić. Jeśli miałbym wskazać jeden kluczowy, to byłaby to zagrywka. Silna i mocna – powiedział Grzegorz Pająk, MVP tego ligowego starcia.

Podopieczni Macieja Kołodziejczyka nie zwalniają tempa. W sobotnie popołudnie we własnej hali wygrali z Olimpią 3:0 w ramach 8. kolejki TAURON 1. Ligi mężczyzn. Gospodarze dominowali na parkiecie praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.– Bardzo dobrze zaprezentowaliśmy na zagrywce. Odrzuciliśmy rywala od siatki. Do tego dobrze czytaliśmy grę rywali na siatce, jak również funkcjonował system blok-obrona. Myślę, że praktycznie każdy element można wyróżnić. Jeśli miałbym wskazać jeden kluczowy, to byłaby to zagrywka. Silna i mocna – powiedział Grzegorz Pająk.

Obserwując to spotkanie dało się zauważyć, że siatkarze LUK Politechniki bardzo dobrze czytają grę rywali i po ich stronie świetnie funkcjonuje system blok-obrona, co przekłada się na ich dobrą skuteczność w kontrataku. – Pracujemy dużo nad blokiem oraz systemem blok-obrona. A także na czytaniu gry. Do tego sobotniego meczu, przygotowywaliśmy się, jak do każdego innego. Staraliśmy się robić wszystko, najlepiej jak to było tylko możliwe. Rezultatem tego jest można powiedzieć gładkie 3:0 – podkreślił rozgrywający.

Sulęcinianie w tym ligowym starciu nie mieli zbyt wielu argumentów, aby nawiązać walkę z przeciwnikiem. – Na pewno trochę ich zdeprymowaliśmy. Zawsze drużyna przeciwna chce się przeciwko nam pokazać z jak najlepszej strony. Może dlatego w ich szeregi wkradła się dekoncentracja – zauważył kapitan LUK Politechniki.

Drużyna z Lublina ma za sobą rozegrane cztery mecze. Wszystkie wygrała bez straty seta. Aktualnie z dorobkiem 12 punktów zajmują 6. miejsce w tabeli. W czwartek na wyjeździe w ramach 9. kolejki TAURON 1. Ligi zmierzy się z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Lublinianie chcąc zrealizować swój cel na ten sezon, czyli awans do PlusLigi, cały czas muszą utrzymywać odpowiednią koncentrację. – Staramy się podtrzymywać koncentrację. Fizycznie i technicznie jesteśmy przygotowani do dalszej rywalizacji – zakończył Pająk.

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved