Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Łomacz: Zagraliśmy po prostu równo

Grzegorz Łomacz: Zagraliśmy po prostu równo

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski od zwycięstwa 3:0 rozpoczęła Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Biało-czerwoni problemy mieli jedynie w drugim secie, w którym pokonali rywali z Iranu po walce na przewagi. – Wynik jest wynikiem, cieszy na pewno trochę lepsza dyspozycja niż w spotkaniu z Ukrainą, ale zdajemy sobie jednocześnie sprawę z tego, że jeszcze sporo musimy w naszej grze poprawić – powiedział po wygranej w Krakowie rozgrywający polskiej kadry Grzegorz Łomacz. 

Dla reprezentacji Polski było to trzecie spotkanie z Irańczykami w tym sezonie kadrowym. Dwa poprzednie kończyły się tie-breakami, ale tym razem biało-czerwoni wygrali, nie tracąc ani jednego seta.– Zagraliśmy w tym meczu najrówniej. Myślę, że dość zaskakująco, ale podobny przebieg miało spotkanie w Bolonii, ale wtedy ten drugi set nie rozstrzygnął się na naszą korzyść i dlatego tak to wyglądało. Cieszymy się z tego, że już sami czujemy, że idziemy do przodu – tłumaczył po meczu rozgrywający Grzegorz Łomacz. 

Biało-czerwoni są już na ostatniej prostej przygotowań do mistrzostw świata, a kilka dni temu rozegrali pierwszy sparing, w którym pokonali kadrę Ukrainy 3:2. – Wynik jest wynikiem, cieszy na pewno trochę lepsza dyspozycja niż w spotkaniu z Ukrainą, ale zdajemy sobie jednocześnie sprawę z tego, że jeszcze sporo musimy w naszej grze poprawić – mówił Łomacz, który dostrzegł progres w porównaniu do starcia sprzed kilku dni.

W pojedynku z Iranem kluczem do zwycięstwa okazała się równa dyspozycji ekipy prowadzonej przez Nikolę Grbicia.Na pewno zagraliśmy po prostu równo. Nie mieliśmy tych wzlotów i upadków, więc z tej naszej równej gry możemy być zadowoleni – podsumował Grzegorz Łomacz, a jego zespół z dnia na dzień powinien być w lepszej formie meczowej. – Z dnia na dzień trochę odpuszczamy i zaczynamy łapać tę świeżość. Mieliśmy naprawdę ciężki ten okres spalski, więc taki rytm jest teraz normalny. Z jednej strony dobrze, że zagraliśmy tylko trzy sety, ale z drugiej, gdybyśmy zagrali ich więcej, byłoby więcej materiału do analizy – zakończył Grzegorz Łomacz. W piątek reprezentacja Polski zagra z Argentyną, natomiast Memoriał Wagnera zakończy pojedynkiem z Serbami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę