Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Łomacz: Tęsknię za siatkówką

Grzegorz Łomacz: Tęsknię za siatkówką

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

– Czekam na zgrupowanie. Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi chłopakami, nie możemy się doczekać. Każdy z nas siedzi w domu i myślę, że ma już tego trochę dość. Po prostu chcemy wrócić do siatkówki – powiedział rozgrywający reprezentacji Polski i PGE Skry Bełchatów Grzegorz Łomacz

Po ponad dwóch miesiącach przerwy reprezentanci Polski na początku czerwca rozpoczną zgrupowanie w Spale. Wśród powołanych znalazł się między innymi Grzegorz Łomacz, rozgrywający PGE Skry Bełchatów. – Czekam na zgrupowanie. Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi chłopakami, nie możemy się doczekać. Każdy z nas siedzi w domu i myślę, że ma już tego trochę dość. Po prostu chcemy wrócić do siatkówki – powiedział Grzegorz Łomacz. – Cały czas coś robię, w miarę możliwości tyle, ile mogę. Na pewno tęsknię za siatkówką i za tą atmosferą na treningach, w szatni. Takiej przerwy nie mieliśmy nigdy – dodał.Pierwsze zgrupowanie będzie trwało od 1 do 13 czerwca. Drugie rozpocznie się 29 czerwca. Obecnie PZPS czyni starania o organizację spotkań sparingowych, wciąż nie wiadomo czy i w jakim formacie rozegrany zostanie memoriał Wagnera. – Hasło „moniturujemy sytuację” chyba najbardziej oddaje to, jak to teraz wszystko wygląda. Na razie wiemy, że będziemy mieli dwa zgrupowania po dwa tygodnie a jeżeli chodzi o jakiekolwiek granie – nie mamy pojęcia – przyznał rozgrywający.

Grzegorz Łomacz od początku swojej kariery występuje w polskiej lidze. Na swoim koncie ma między innymi trzy medale mistrzostw Polski. Rozgrywający nie ukrywa, że chciałby również spróbować swoich sił poza granicami kraju. – Brałem pod uwagę wyjazd zagranicę. To było i jest moim marzeniem. Teraz w Polsce te sytuacje wyjaśniają się dość wcześnie, nie czeka się dalej na oferty, kiedy już ma się dobrą. Miałem różne propozycje wcześniej, ale nigdy na tyle atrakcyjne, żebym skusił się na wyjazd. Zobaczymy, może nie jestem najmłodszym zawodnikiem, ale może nadarzy się jeszcze okazja – powiedział. Jaki jest wymarzony kierunek siatkarza reprezentacji Polski? – Na pewno liga włoska, bo to jest najmocniejsza liga, tam można się najbardziej rozwinąć. Liga rosyjska też jest sporym wyzwaniem i też chętnie spróbowałbym tam swoich sił – zakończył.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę