Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Łomacz: Taki był plan

Grzegorz Łomacz: Taki był plan

fot. Klaudia Piwowarczyk

Za reprezentacją Polski dwa pewne zwycięstwa w mistrzostwach świata. W swoim drugim meczu podopieczni Nikoli Grbicia pokonali 3:0 Meksyk. – Rozegraliśmy do tej pory dwa spotkania, które wygraliśmy po 3:0. Taki był plan. Cieszymy się, że mamy zapewniony awans. Teraz będziemy iść krok po kroku do samego finału. Cały czas trenujemy i jesteśmy skupieni na naszej pracy – mówił po spotkaniu z Meksykiem Grzegorz Łomacz. 

Polacy byli faworytami obu pierwszych meczów mistrzostw świata, nie mieli większych problemów, aby pokonać najpierw Bułgarię, a następnie Meksyk.Rozegraliśmy do tej pory dwa spotkania, które wygraliśmy po 3:0. Taki był plan. Cieszymy się, że mamy zapewniony awans. Teraz będziemy iść krok po kroku do samego finału. Cały czas trenujemy i jesteśmy skupieni na naszej pracy – mówił Grzegorz Łomacz, który na boisku pojawił się najpierw w pierwszej partii, trzecią rozpoczął już w podstawowym składzie.

Meksyk nie był najbardziej wymagającym rywalem, ale biało-czerwoni nie mieli problemów z koncentracją czy utrzymaniem dobrego poziomu gry po swojej stronie. – Myślę, że może podczas turnieju towarzyskiego, mógłby być z tym problem, bo ciężko byłoby wydobyć z siebie odpowiednie pokłady adrenaliny, ale nie wyobrażam sobie, żeby coś takiego mogło się zdarzyć na mistrzostwach świata, gdzie stawka turnieju jest ogromna – przyznał rozgrywający polskiej kadry, która w żadnym z setów nie pozwoliła rywalom dobrnąć do granicy 20 oczek.

Starcie z mniej wymagającym rywalem pozwoliło Nikoli Grbiciowi na sporo zmian w trakcie spotkania. Okazję do gry dostał każdy z siatkarzy i każdy zagrał na naprawdę niezłym poziomie. – Cierpliwie czekałem na swoją szansę i w końcu ją dostałem. Każdy z nas chce poczuć jak najwięcej tego boiska i jak najwięcej pomóc drużynie. W tym meczu była ku temu idealna okazja – podsumował Grzegorz Łomacz.

Przed polską kadrą teraz ostatni mecz fazy grupowej, w którym zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi. – W zasadzie to dopiero teraz zaczynamy dużo mówić o meczu z USA. Do tej pory skupiliśmy się na małych krokach, najpierw analizowaliśmy Bułgarię, teraz Meksyk. Od poniedziałku w naszych głowach będą tylko Stany Zjednoczone – zapowiedział Grzegorz Łomacz. Zarówno Polacy, jak i Amerykanie do tej pory nie stracili seta w fazie grupowej mistrzostw świata.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę