Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kosok zakończył karierę

Grzegorz Kosok zakończył karierę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Grzegorz Kosok przez ostatnie tygodnie trenował z Czarnymi Radom, jednak zdecydował się na zakończenie sportowej kariery – taką informację w mediach społecznościowych przekazał Jastrzębski Węgiel, którego zawodnikiem był doświadczony środkowy w minionym sezonie.

Grzegorz Kosok to obecnie 35-letni środkowy, który ma za sobą bogatą karierę siatkarską. Występował między innymi w MKS-ie Będzin, Płomieniu Sosnowiec, Jadarze Radom, Asseco Resovii Rzeszów, Łuczniczce Bydgoszcz, ale aż trzy razy wracał do Jastrzębskiego Węgla. W minionym sezonie dołączył do śląskiego klubu, zastępując kontuzjowanego Łukasza Wiśniewskiego.Z jastrzębianami sięgnął po mistrzostwo PlusLigi. – Są to wspaniałe chwile, życzę aby każdy sportowiec mógł przeżyć takie chwile. Każdy powrót był inny, ja występowałem też w innej roli, miałem inne cele i ambicje dla siebie i dla klubu – wspominał Kosok, który wcześniej dwa złote medale zdobył z Asseco Resovią Rzeszów. Na swoim koncie ma także srebrne i brązowe krążki w PlusLidze.

Grzegorz Kosok występował również w reprezentacji Polski. 61 razy zakładał koszulkę z orzełkiem na piersi. Wraz z biało-czerwonymi sięgnął po brązowy medal mistrzostw Europy. Osiągał także sukcesy w Lidze Światowej, wygrywając te rozgrywki oraz stając na trzecim stopniu podium. Ostatnio doświadczony środkowy trenował z zespołem z Radomia, ale nie podpisał z nim kontraktu. Jastrzębski Węgiel w swoich mediach społecznościowych poinformował, że Kosok zdecydował się na zakończenie siatkarskiej przygody.

źródło: inf. własna, KS Jastrzębski Węgiel

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę