Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kosok trenuje z Jastrzębskim Węglem

Grzegorz Kosok trenuje z Jastrzębskim Węglem

W trakcie tego tygodnia do ekipy dowodzonej przez trenera Luke’a Reynoldsa dołączył doświadczony środkowy Grzegorz Kosok. Zawodnik ten w przeszłości reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla łącznie przez cztery sezony. Najpierw w latach 2014-2015, a następnie w latach 2016-2019. W śląskim zespole wywalczył on dwa brązowe medale mistrzostw Polski.

Grzegorz Kosok jest wielokrotnym reprezentantem Polski. W narodowych  barwach wywalczył złoty i brązowy medal Ligi Światowej oraz brązowy medal mistrzostw Europy. W siatkówce klubowej największe triumfy święcił w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Z klubem z Podkarpacia zdobył: dwukrotnie mistrzostwo kraju, dwa brązowe medale mistrzostw Polski, srebro PlusLigi, jak również Superpuchar Polski oraz srebrny medal Pucharu CEV.W sezonie 2019/2020 znów występował w Asseco Resovii Rzeszów, ale we wrześniu tego roku w klubie z Podkarpacia rozwiązano za porozumieniem stron umowę, która wiązała go z Resovią jeszcze na ten sezon. Obecnie jest wolnym zawodnikiem.

– Po raz trzeci zaczynam jakąś przygodę z Jastrzębskim Węglem. Na razie w formie treningów. Szukam klubu i dzięki uprzejmości trenera, sztabu oraz zarządu klubu mogę tutaj ćwiczyć z drużyną i w międzyczasie myśleć, co dalej z moją karierą sportową – wyjaśnia swoją sytuację Grzegorz Kosok.

Jak przyznaje, Jastrzębski Węgiel traktuje jak swój „drugi dom”. – Może to zabrzmi śmiesznie, ale mam 34 lata, a czułem się jak junior, wchodząc po raz trzeci do tej samej szatni. Dziękuję całej drużynie, trenerom i wszystkim ludziom, którzy tworzą ten klub za daną szansę i możliwość trenowania oraz za to, jak mnie tutaj przyjęli – mówi były kapitan Jastrzębskiego Węgla.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved