Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grzegorz Klimek: Sytuacja powoli normalnieje

Grzegorz Klimek: Sytuacja powoli normalnieje

fot. Walusza Fotografia

– Trenujemy, coraz więcej gramy, a na horyzoncie kolejne turnieje. Sytuacja normalnieje – mówi trener kadry siatkarzy plażowych Grzegorz Klimek. W połowie lipca ze swoimi podopiecznymi Michałem Brylem, Mikołajem Miszczukiem, Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem przebywał w Hamburgu, gdzie nasi zawodnicy trenowali i rozgrywali mecze sparingowe.

– Fajnie, że tam pojechaliśmy. W Hamburgu mieliśmy mocnych sparingpartnerów. Były treningi i rywalizacja z niemieckimi i holenderskimi parami. Taka odmiana była potrzebna. Po okresie przerwy z powodu pandemii zaczął się ruch na boiskach i wraciło sportowe życie – podkreśla Grzegorz Klimek.Po powrocie do kraju kadra naszych siatkarzy plażowych wzięła udział w turnieju w Toruniu. Niestety, uraz barku wyeliminował Bartosza Łosiaka z gry. Stworzona została para Kantor-Rudol, która zajęła pierwsze miejsce. W finale spotkali się oni z Kądziołą i Ociepskim, którzy w pierwszej odsłonie podjęli trudy rywalizacji i choć przegrywali nieznacznie, to zdołali doprowadzić do emocjonującej końcówki, którą rywale wygrali po bloku Rudola (22:20).

W kolejnej części meczu reprezentanci Polski prowadzili już wyraźnie, a po fantastycznych atakach obu zawodników było 16:11. Im bliżej końca, tym coraz częściej mylił się też Kądzioła. Ostatnie słowo w tym starciu, a zarazem w całym turnieju należało do Rudola, który zamknął całość udanym atakiem (21:12). Na trzecim miejscu uplasowali się Miszczuk z Brylem.

– Od wtorku jesteśmy w Kołobrzegu, gdzie 1 i 2 sierpnia odbędzie się turniej inaugurujący cykl Plaża Open. Jest duża szansa, że Łosiak już zagra. Obecnie trenuje normalnie. Kolejny tydzień szykuje się ciekawie pod względem imprez. Bryl z Miszczukiem udadzą się do Austrii, gdzie mają m.in. w planie grę w turnieju jednogwiazdkowym. Z kolei Kantora z Łosiakiem czeka wyjazd do Sofii oraz do Rosji, skąd nadeszło zaproszenie od mistrzów świata Olega Stojanowskiego i Wiaczesława Krasilnikowa na wspólne treningi oraz sparingi – podsumowuje Grzegorz Klimek.

W czerwcu kadra siatkarzy plażowych trenowała m.in. w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich COS w Cetniewie i Spale. Na tych obozach, podobnie jak w Hamburgu, nie było partnera Michała Bryla – Grzegorza Fijałka, który wcześniej pomyślnie przeszedł operację prawego barku. Pod koniec sierpnia będzie można ocenić kiedy dwukrotny olimpijczyk wróci do siatkarskich zajęć.

Wspomniany wyżej turniej w Kołobrzegu zainauguruje cykl Plaża Open, która następnie przeniesie się na 8-9 sierpnia do Cieszyna (powrót po 6 latach). Trzecim przystankiem i bardzo interesującą, nową miejscowością na mapie Plaży Open będą Myślenice w dniach 15-16 sierpnia, z kolei finałowe zmagania odbędą się na urokliwym kąpielisku „Dojlidy” w Białymstoku, w dniach 22-23 sierpnia.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved