Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Gruszczyńska i Wachowicz wywalczyły miejsce w ćwierćfinale

Beach Pro Tour: Gruszczyńska i Wachowicz wywalczyły miejsce w ćwierćfinale

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz w drugim meczu sobotniej rywalizacji w portugalskim Espinho zmierzyły się z kanadyjską drużyną Megan/Nicole. Polki przeżywały lepsze oraz gorsze chwile w tym spotkaniu, ale ostatecznie udało im się wygrać w dwóch setach. Zwycięstwo dało parze Gruszczyńska/Wachowicz awans do ćwierćfinału turnieju. Następny mecz Polek zaplanowany jest na godz. 18:00, jednak rywalki nie są jeszcze znane.

POLKI GÓRĄ PO TRUDNYM STARCIU

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz mecz z kanadyjską parą – Megan/Nicole o awans do ćwierćfinału turnieju rozpoczęły od wyrównanej wymiany. Pierwsze na prowadzenie wyszły kanadyjskie siatkarki, które po ataku Megan miały trzy „oczka” z przodu (8:5). Polki nie poddawały i starały się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Udało się to w końcu po kiwce Wachowicz i było po 10. Rozpoczęła się równa wymiana. Raz jedna, raz druga ekipa wychodziła na niewielkie prowadzenie, które następnie było bardzo szybko niwelowane. Pierwsze szanse na zakończenie inauguracyjnej partii wywalczyły Polki (20:19), jednak kanadyjskie siatkarki nie pozwoliły im zdobyć ostatniego punktu. Rozpoczęła się gra na przewagi, która po kilku wymianach zakończyła się wygraną pary Gruszczyńska/Wachowicz 26:24.

Drugiego seta z wysokiego „C” rozpoczęły siatkarki z Kanady, które już w kilku pierwszych akcjach wypracowały pięciopunktową przewagę (7:2). Polki miały problem, żeby powstrzymać dobrze grające rywalki, dlatego poprosiły o czas na żądanie. Po przerwie para Gruszczyńska/Wachowicz zajęły się odrabianiem start. Z każdą akcją polska drużyna zbliżała się coraz bardziej do rywalek i w kocu po bloku Wachowicz na tablicy wyników pokazał się remis po 13. Rywalizacja na boisku wyrównała się. Zespoły naprzemiennie zdobywały punkty i nikt nie mógł wypracować znaczącego prowadzenia. W końcówce seta z lepszej strony pokazał się duet z Polski, który po ataku Wachowicz uciekła na dwa punkty (19:17) i był na prostej drodze aby zakończyć mecz na swoją korzyść. Dwa ostatnie punkty w spotkaniu dla Polski zdobyła Jagoda Gruszczyńska atakiem.

Gruszczyńska/Wachowicz (POL) –Megan/Nicole (CAN) 2:0
(26:24, 21:17)