Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Przegrana Polek w trzecim meczu grupowym

Beach Pro Tour: Przegrana Polek w trzecim meczu grupowym

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz w trzecim spotkaniu uległy parze Ana/Duda z Brazylii. Polki dobrze rozpoczęły spotkanie i wygrały pierwszego seta, lecz później musiały uznać wyższość przeciwniczek w tie-breaku. Mimo przegranej, Polki zajęły trzecie miejsce w grupie i zakwalifikowały się do fazy pucharowej kanadyjskiego turnieju.

BRAZYLIJKI LEPSZE PO TIE-BREAKU

Asy serwisowe obu zespołów rozpoczęły spotkanie. Przez pierwszą część seta wynik oscylował wokół remisu (5:5). Oba duety zdobywały kolejne punkty zagrywką, ale wynik dalej był remisowy (8:8). Seria zagrywek Aleksandry Wachowicz dała polskiej parze prowadzenie 13:10. Polki starały się utrzymać prowadzenie, ale po bloku Any na tablicy wyników ponownie był remis (17:17). Wynik seta rozstrzygnęła dopiero zacięta końcówka, w której lepsze okazały się reprezentantki Polski (21:19).

Drugą partię od świetnych zagrywek rozpoczęła Aleksandra Wachowicz (4:0). Chwilę później za sprawą udanych zagrań Dudy, Brazylijki wyrównały stan seta. W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt (7:7). As serwisowy Dudy i blok Any, dał parze z Brazylii trzypunktową przewagę (12:9). Po przerwie technicznej Polki nie zamierzały składać broni i szybko dogoniły rywalki (14:14). Od tego momentu, oba duety grały bardzo skutecznie i żaden zespół nie był w stanie wyjść na bezpieczne prowadzenie (18:18). O wyniku seta, zadecydowała gra na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowały Brazylijki (24:22).

Trzecią partię oba duety rozpoczęły od skutecznych i pewnych rozwiązań. Raz jedna, raz druga para wychodziła na minimalne prowadzenie. Polki walczyły o każdy punkt, ale to nie wystarczało na dobrze dysponowane Brazylijki. Po kontrze Dudy było 10:8, a kiedy zagrywką zapunktowała Ana, Polki traciły już trzy punkty do rywalek. Sprytnym zagraniem, seta zakończyła Ana (15:12).

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz mimo porażki zajęły trzecie miejsce w grupie, dzięki czemu zakwalifikowały się fazy pucharowej.

Gruszczyńska/Wachowicz [POL] – Ana/Duda [BRA] 1:2
(21:19, 22:24, 12:15)