Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Chemik Police słabszy w sparingu od SC Poczdam

Chemik Police słabszy w sparingu od SC Poczdam

Do kolejnej części sezonu pieczołowicie szykują się mistrzynie Polski, przed którymi walka nie tylko w Tauron Lidze, ale i w Lidze Mistrzyń. Do Polic przyjechał SC Poczdam. Niemiecka ekipa okazała się lepsza od policzanek w tie-breaku.  W barwach tego zespołu można było zobaczyć znane z występów w Polsce Adelę Helić czy Maję Savić. Chemik grał większością składu, odpoczywały jedynie Kąkolewska i Stenzel, tylko seta zagrała Brakocevic-Canzian.

Przyjezdne weszły bardzo dobrze w mecz, szybko odskoczyły na 5:2. Policzanki zdołały jednak nawiązać kontakt punktowy (10:9, 12:11). Walka trwała w najlepsze praktycznie do końca seta. ostatecznie na przewagi triumfowały mistrzynie Polski. W drugiej partii podopieczne Jacka Nawrockiego prowadziły 10:8, ale rywalki wyrównały. Ponownie losy seta decydowały się w końcówce. Tym razem na przewagi triumfował zespół z Poczdamu.

W trzecim secie na początku inicjatywę przejęły mistrzynie Polski (5:1) i utrzymywały przez pewien czas przewagę (10:6, 12:7). W drugiej części seta do głosu doszła jednak niemiecka drużyna, która nie tylko odrobiła straty, ale i wypracowała sobie pewną przewagę i wygrała 25:21.  Sety czwarty i piąty były grane do 15 punktów. W pierwszym z nich po początkowo wyrównanej walce Chemik wypracował sobie pewien zapas punktowy (10:7, 12:8) i ostatecznie wygrał różnicą czterech oczek.  W ostatniej części meczu drużyna SC  Poczdam już od początku narzuciła mistrzyniom Polski swój styl gry (5:1). Policzanki nie miały praktycznie nic do powiedzenia, przegrywały 4:12 i ostatecznie zdołały zdobyć zaledwie 8 punktów.

Chemik Police zanotował znacznie słabszą skuteczność w ataku (32% przy 40% rywalek). Polki były jednak lepsze w bloku (16:13) i zagrywce (5:3 w asach serwisowych). Prym w ekipie z Polic wiodła Martyna Łukasik, zdobywczyni 16 punktów.  Dla ekipy z Poczdamu Laura Emonts zapunktowała 15 razy, 14 punktów dołożyły Maja Savić i Anastasia Cekulajev, a 13 –  Adela Helić.

Grupa Azoty Chemik Police – SC Poczdam 2:3
(27:25, 30:32, 21:25, 15:11, 8:15)

Chemik Police:  Naiane (5), Brakocevic-Canzian (6), Wasilewska (5), Poleć (8), Czyrniańska (7), Milenković (7), Żurawska (libero) oraz Kowalewska (1), Łukasik (16), Lipska (10), Pol (6)
SC Poczdam: Savic (14), Lilley (2), Nemeth (9), Cekulajev (14), Marković (8), Emonts (15), Jegdic (libero) oraz Page (4), Vlachaki (6), van Aalen (1), Stiriz  (libero), Helić (13)