Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Trzy punkty zostały w Łodzi

TL: Trzy punkty zostały w Łodzi

W 13. kolejce TAURON Ligi siatkarki Grot Budowlani Łódź podjęły przed własną publicznością UNI Opole. Spotkanie bez większych problemów wygrały łodzianki, które zapisały na swoim koncie kolejne cenne punkty do tabeli klasyfikacyjnej. Zawodniczki z Opola dawały z siebie wszystko, ale tylko w drugiej partii były blisko ugrania seta.

Dobre otwarcie Budowlanych

Lepiej w mecz weszły gospodynie. Po serii przy zagrywkach Eweliny Wilińskiej Budowlani prowadzili 10:5. W kolejnych akcjach mimo starań Felicitas Barbero i Katarzyny-Zaroślińskiej-Król przyjezdne nie były w stanie odrobić strat. Gdy ciekawą akcję zakończyła Mackenzie May było już 19:13 i o czas poprosił trener Vettori. Roszady w składzie nie zmieniły postawy UNI Opole. Swoje akcje kończyła Andrea Mitrović. Po ataku z prawego skrzydła Any Bjelicy Budowlane miały serię piłek setowych. Już pierwszą z nich wykorzystała Małgorzata Lisiak.

UNI postawiło się gospodyniom

Chociaż po bloku na Barbero Budowlane prowadziły 7:3, po serii przy zagrywkach Julii Bińczyckiej wynik wyrównał się (7:7). W dalszej fazie seta trwała zacięta walka. Akcje były długie, nie brakowało efektownych obron. Po obu stronach siatki zdarzały się błędy. Drużyny grały falami a nieznaczna przewaga przechodziła z rąk do rąk. Po błędzie Zaroślińskiej-Król interweniował trener UNI (18:16). W kolejnych akcjach opolska atakująca była nie do zatrzymania i tym razem o czas poprosił trener Biernat (19:19). W końcówce nie brakowało emocji. Chociaż po ataku Marty Pol przez środek łodzianki miały piłkę setową, nie wykorzystały jej. Opolanki jednak nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Atak Mitrović dał punkt na wagę zwycięstwa Budowlanych.

Ponowna kontrola łodzianek

Trzecia partia od początku była zacięta. Gospodynie regularnie psuły zagrywki (7:6). Ze zmiennym szczęściem atakowała Zaroślińska-Król. Po drugiej stronie siatki ręki nie wstrzymywała Bjelica. Po asie Lisiak było już 16:12. Mimo starań opolskiej atakującej, łodzianki pozostawały na wyraźnym prowadzeniu. Druga część seta obfitowała w błędy zarówno w polu zagrywki jak i ataku. Gospodynie po skutecznym zagraniu Lisiak miały serię piłek meczowych. Kiwka Eweliny Wilińskiej postawiła kropkę nad i w tym meczu.

Grot Budowlani Łódź – UNI Opole 3:0
(25:18, 26:24, 25:20)