Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gromadowska/Brzostek oraz Kantor/Łosiak triumfatorami Plaży Open w Myślenicach

Gromadowska/Brzostek oraz Kantor/Łosiak triumfatorami Plaży Open w Myślenicach

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak triumfowali w turnieju Plaża Open w Myślenicach. W meczu finałowym pokonali oni w dwóch setach Michała Kądziołę i Wiktora Mielczarka, a trzecie miejsce zajęli Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak. W turnieju żeńskim w finale Aleksandra Gromadowska i Monika Brzostek wygrały po tie-breaku Justynę Tomalę i Olgę Klocek. Na najniższym stopniu podium stanęły Aleksandra Zdon i Paulina Biranowska.

Finałowy dzień zmagań na malowniczym myślenickim Zarabiu rozpoczął się od spotkań, których stawką był awans do półfinałowych spotkań. W pojedynkach kobiet Magdalena Rapacz-Matras/Małgorzata Szajewska-Skuta okazały się lepsze od młodzieżowych reprezentantek Polski – Patrycji Jundziłł/Aleksandry Stadnik, z kolei jedne z faworytek zawodów Aleksandra Zdon/Paulina Biranowska pokonały z kolei nowo stworzoną parę – Jagoda Gruszczyńska/Kinga Legieta.

Warto zwrócić uwagę na to, że to właśnie duet Gruszczyńska/Legieta jako ostatni schodził wczoraj z piasku, więc siłą rzeczy miał zdecydowanie mniej czasu na złapanie oddechu od swoich przeciwniczek. U panów wicemistrzowie turnieju z Cieszyna z ubiegłego tygodnia – Michał Kądzioła/Wiktor Mielczarek nie dali szans Maciejowi Kałuży/Pawłowi Lewandowskiemu. Choć trzeba przyznać, że w pierwszym secie tego pojedynku Maciej i Paweł postawili twarde warunki, przegrywając w końcówce – 19:21. Drugie starcie o wejście do półfinału mężczyzn miało analogiczny przebieg, z tą drobną różnicą, że Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak w pierwszym secie nie dali szans rywalom wygrywając 21:15, by w kolejnej partii po pełnym zwrotów akcji pojedynku, wygrać na przewagi 24:22 z Mateuszem Lesieckim/Jakubem Szałankiewiczem.

W pierwszym półfinale kobiet raz jeszcze okazało się, że powiedzenie „kobieta zmienną jest” ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Po bardzo wysoko wygranym secie przez Justynę Tomalę, Olgę Klocek (21:9), w drugim secie Małgorzata Szajewska-Skuta/Magdalena Rapacz-Matras podniosły się, wygrywając 21:6, by ostatecznie to Tomala/Klocek, które na ten turniej otrzymały dziką kartę mogły cieszyć się ze zwycięstwa 15:7 i awansu do wielkiego finału turnieju w Myślenicach. W drugim meczu faworyzowane Monika Brzostek/Aleksandra Gromadowska okazały się lepsze od Pauliny Biranowskiej/Aleksandry Zdon.

W meczu o brązowy medal kibice byli świadkami prawdziwego pokazu siły Pauliny Biranowskiej/Aleksandry Zdon, które w dwóch szybkich setach pokonały Magdalenę Rapacz-Matras – Małgorzatą Szajewską-Skutę. Co ciekawe ten duet, do turnieju głównego przebijał się z kwalifikacji, a zatem Magda i Gosia musiały rozegrać kilka spotkań więcej niż pozostałe pary. Finał to kapitalny pojedynek mistrzyń Polski – Moniki Brzostek z Olą Gromadowską oraz Justyny Tomali/Olgi Klocek. Wyrównane, grane dosłownie do ostatniej akcji, były dwie pierwsze partie. W tie-breaku zdecydowanie górą była faworyzowane Brzostek/Gromadowska i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju w Myślenicach.

– Po chwili gdy nasza gra nie układa się tak, jak powinna Przegadałyśmy wszystko na czasie, omówiliśmy nasze błędy i szybko wyciągnęłyśmy wnioski. To cieszy, że potrafimy odwracać partie, które nam się nie układają. Śmiało mogę powiedzieć, że Plaża Open uratowała sezon i zorganizowała cztery turnieje. Jesteśmy bardzo wdzięczne za to, że mamy gdzie zagrać, dzięki Marcinowi Strządale i jego ekipie mamy możliwość rywalizacji przed finałowym turniejem mistrzostw Polski w Mysłowicach. Nie będziemy ukrywać, że naszym celem jest złoty medal i powtórzenie sukcesu sprzed roku z Torunia. Z całą pewnością stać nas na bardzo dużo – powiedziała Monika Brzostek.

Mecz półfinałowy pomiędzy Bartoszem Łosiakiem/Piotrem Kantorem a Piotrem Janiakiem/Jędrzejem Brożyniakiem został przerwany na początku pierwszego seta po problemach zdrowotnych duetu Janiak/Brożyniak. W drugim półfinale, rozegranym na boisku centralnym, Michał Kądzioła/Wiktor Mielczarek, po jednym z najciekawszych spotkań turnieju, pokonali zwycięzców sprzed tygodnia, z Cieszyna – Jarosława Lecha/Michała Koryckiego. W meczu o brązowy medal Michał Korycki/Jarosław Lech nawiązali skuteczną walkę jedynie w pierwszej partii, przegranej 18:21, w drugiej zdecydowanie górą byli Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak i to właśnie oni zwyciężyli 21:9, a cały mecz 2:0. Wielki finał to dominacja Piotra Kantora/Bartosza Łosiaka, którzy bez problemów 2:0 pokonali Michała Kądziołę/Wiktora Mielczarka.