Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Gregor Ropret o igrzyskach: Największa koncentracja będzie właśnie na tym turnieju

Gregor Ropret o igrzyskach: Największa koncentracja będzie właśnie na tym turnieju

Z każdym dniem kolejne transfery plusligowych drużyn zwiększają zainteresowanie przyszłym sezonem. Do polskiej ligi trafiają gwiazdy światowej siatkówki i czołowi reprezentanci kadr narodowych. Gregor Ropret, który dołączył do Asseco Resovii Rzeszów na łamach oficjalnego portalu Plusligi opowiedział o tym, dlaczego wybrał Polskę i jak wyglądają przygotowania Słowenii do igrzysk olimpijskich.  

MARZENIE O PLUSLIDZE SPEŁNIONE

Na rynku PlusLigi dzieje się bardzo dużo. Na tyle dużo, że można stwierdzić: polskie kluby przed nadchodzącym sezonem prześcigają się w tym, kto przedstawi mocniejszy i bardziej wartościowy kontrakt. Na początku lipca bombę transferową przekazał klub Asseco Resovia Rzeszów, który ogłosił Gregora Ropreta jako nowego rozgrywającego. Dla Słoweńca to będzie pierwszy sezon w Polsce, ale i spełnienie pewnych marzeń. – Już od jakiegoś czasu chciałem zagrać w PlusLidze i długo czekałem na taką szansę. Nie jest jednak łatwo znaleźć zatrudnienie w czołowym polskim klubie, więc tym bardziej się cieszę, że udało mi się porozumieć z Asseco Resovią i związać kontraktem z tym klubem. Uważam, że będziemy mieli świetną drużynę. Słyszałem wiele dobrych opinii o klubie, przede wszystkim od kolegów z reprezentacji, czyli Jana Kozamernika i Klemena Čebulja. Oni zachwalali mi całą organizację ze strony klubu, ale też miasto Rzeszów, kibiców i warunki do gry – tłumaczył reprezentant Słowenii.

Ropret już dawniej mógł trafić do PlusLigi. Nie jest bowiem tajemnicą, że znajdował się w kręgu zainteresowań niektórych klubów jako czołowy zawodnik słoweńskiej kadry. Nigdy jednak do takiego transferu nie doszło. Choć jego ligowe poczynania miały miejsce głównie w rodzimej lidze, to do Rzeszowa przechodzi z doświadczeniem zdobytym na dwuletnim kontrakcie z Sir Safety Perugią.

NIE SATYSFAKCJONOWAŁA GO ROLA ZMIENNIKA

We włoskim gigancie nie był jednak czołowym zawodnikiem. Pełnił bardziej rolę zmiennika, a dla podstawowego gracza narodowej reprezentacji nie jest to najkorzystniejsza sytuacja. Rozegranie przed sezonem reprezentacyjnym jest kluczowe, zwłaszcza w kontekście zdobycia zaufania i uwagi trenera. – Rzadko wchodziłem na boisko i nie dostawałem zbyt wielu okazji do gry. Dlatego też to był jeden z głównych czynników, dla których poszukiwałem innego klubu, takiego, w którym mógłbym dużo grać i nie pełnić roli jedynie zmiennika. Oczywiście Perugia to znakomity klub i mieliśmy przez te dwa ostatnie sezony bardzo mocną drużynę, ale czułem już potrzebę zmiany i bardzo zależało mi na tym, żeby pełnić w nowym klubie rolę pierwszego rozgrywającego.

CZAS NA IGRZYSKA!

Słoweński rozgrywający na razie związał się z rzeszowskim klubem rocznym kontraktem. Na boisku z pewnością odnajdzie się dobrze, zwłaszcza, że u swojego boku będzie miał kolegę z reprezentacji – Klemena Čebulja. Jeszcze niedawno obaj musieli przełknąć gorycz porażki, gdy w Lidze Narodów brązowego medalu pozbawiła ich reprezentacja Polski – wówczas podopieczni Nikoli Grbicia pokonali Słowenię 3:0. Nie była to jednak najważniejsza dla nich impreza sezonu, bo przecież już pod koniec lipca przystąpią do rywalizacji w igrzyskach olimpijskich. Sam rozgrywający zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna będzie docelowa forma na tym turnieju. – Mocno wierzę w to, że to będzie jeden z najbardziej wyrównanych i zaciętych turniejów olimpijskich w historii siatkówki – na pewno odkąd śledzę męską siatkówkę, czyli od bardzo wielu lat. Uważam, że system kwalifikacji na te igrzyska był naprawdę w porządku i dzięki temu udało się zebrać w Paryżu praktycznie wszystkie czołowe ekipy na świecie. Na pewno wszystkich nas czeka trudne zadanie i zacięta rywalizacja. Dla każdej z drużyn igrzyska olimpijskie są najważniejsze i największa koncentracja będzie właśnie na tym turnieju.

Słoweńcy podobnie jak Polacy, przed olimpijską imprezą sprawdzą się jeszcze w kilku meczach towarzyskich. Podopieczni Gheorghe Cretu wezmą udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który zostanie rozegrany 12-14 lipca w krakowskiej Tauron Arenie. Wraz z nimi do rywalizacji przystąpią jeszcze Niemcy i Egipt.

 

Zobacz również:

Terminarz igrzysk olimpijskich siatkarzy

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved