Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PreZero Grand Prix PLS: Stal rozbiła Cuprum

PreZero Grand Prix PLS: Stal rozbiła Cuprum

W trzecim ćwierćfinale PreZero Grand Prix PLS po raz kolejny padł wynik 2:0. PSG Stal Nysa gładko pokonała KGHM Cuprum Lubin i awansowała do półfinału tego turnieju.

Cuprum lepiej otworzyło spotkanie, obejmując prowadzenie 3:0, a po autowym serwisie Michała Gierżota zespoły zmieniały strony przy prowadzeniu lubinian 8:4. Nysanie po zmianie stron spisywali się lepiej i doszli rywali na 10:11, ale kolejna zepsuta zagrywka Gierżota nie pozwoliła im wyrównać. W końcu jednak Stal znalazła odpowiedni rytm i objęła prowadzenie, a po błędzie przełożenia w szeregach Cuprum wygrywała już 17:14. Tego prowadzenia nysanie nie oddali już do końca, wygrywając 25:20.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry, ale to nysanie objęli minimalne prowadzenie 4:2. Tym razem jednak Stal nie pozwoliła rozwinąć się siatkarzom Cuprum i już w pierwszej fazie seta odskoczyła na kilka punktów (13:6). Zapowiadało się na to, że trzeci tego dnia ćwierćfinał zakończy się równie gładko co dwa poprzednie. Stal grała konsekwentnie i powiększała prowadzenie (18:8). Nysanom pozostało postawić tylko kropkę nad „i”. Pierwsze piłki setowe Stal miała przy stanie 24:13 i wykorzystali już drugą z nich po ataku Gierżota.

PSG Stal Nysa – KGHM Cuprum Lubin 2:0
(25:19, 25:14)