Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Grand Prix PLS: San-Pajda, Uni, BKS i Roleski poza turniejem

Grand Prix PLS: San-Pajda, Uni, BKS i Roleski poza turniejem

Trwa rywalizacja w żeńskim turnieju Grand Prix PLS. Kolejne rozstrzygnięcia za nami. Niezwykle zacięte zaserwowały kibicom ekipy San-Pajdy Jarosław i LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki. Kolejne mecze były bardziej jednostronne. Z turniejem pożegnały się ekipy SAN-Pajdy Jarosław, UNI Opole, BKS-u Bostik Bielsko-Biała i Grupa Azoty Roleski Tarnów.

Bardzo gorący poranek zaserwowały swoim kibicom zespoły San-Pajdy Jarosław i LOS-u Nowego Dworu Mazowieckiego. Już pierwszy set pokazał, że obie ekipy dadzą z siebie wszystko. W połowie seta LOS wyszedł na prowadzenie 16:13, jednak im bliżej końca seta, tym lepiej grały jarosławianki, które miały piłkę setową w górze na 25:24.

Nowodworzanki nie poddawały się, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrały 32:30. W drugiej odsłonie znów byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji, wynik oscylował w granicach remisu i ponownie musiała zadecydować walka na przewagi. Tym razem jednak to ekipa San-Pajdy była górą (30:28). W tie-breaku nie mogło być inaczej, emocje towarzyszyły drużynom do samego końca. Zwycięzca mógł być tylko jeden, 15:13 triumfował LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

SAN-Pajda Jarosław – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:2
(30:32, 30:28, 13:15)

San-Pajda: Kirszenstein (17 pkt.), Tokarska (19), Jakuć (12), Rogińska (7) oraz Stepko, Kubiczek i Szyjkowska
LOS: Colik, Świętoń (12), Wołoszyn (37), Gorzkiewicz (5) oraz Kujawska (2), Kott (3) i Gliwa (1)

Kolejne spotkanie było zdecydowanie bardziej jednostronne. Siatkarki Płomienia Sosnowiec od początku narzuciły swój rytm gry i szybko wyszły na prowadzenie 8:2, a następnie 14:3. Tej przewagi punktowej ekipa UNI Opole nie była w stanie już zmniejszyć i mogła jedynie walczyć o jak najmniejszą różnicę punktową. Ostatecznie sosnowiczanki wygrały 25:21. W drugim secie Płomień ponownie rozpoczął z wysokiego c, wychodząc na prowadzenie 6:2. Opolanki nie mogły znaleźć recepty na świetnie grające rywalki i w drugiej partii również musiały uznać ich wyższość. Płomień wygrał do 21 i cały mecz 2:0.

UNI Opole – Trans-Ann Płomień Sosnowiec 0:2
(13:25, 21:25)

UNI: Adamska (3), Cembrzyńska (1), Krzeszewska (1), Antczak (4) oraz Szymańska (3) i Zaciek (1)
Płomień: Kłoda (12), Kuryerova (5), Wiśniewska (4), Deptuch (14) oraz Samul (1) i Kaczmarzyk

We wtorek po południu Grot Budowlani Łódź ulegli Enerdze MKS Kalisz, jednak pozostali w grze. Dziś do południa zmierzyli się z BKS-em Bostik Bielsko-Biała i od początku łodzianki ruszyły do walki. Wypracowały sobie wysoką przewagę, jednak z biegiem czasu bielszczanki odrabiały straty. Nie udało im się jednak w decydujących momentach rozstrzygnąć na swoją korzyść i przegrały do 20. W drugim secie przewaga Budowlanych była niezagrożona. Zespół Macieja Biernata wygrał 25:17 i całe spotkanie 2:0, a BKS pożegnał się z rywalizacją.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 0:2
(20:25, 17:25)

BKS: Borowczak (7), Mazur (2), Chmielewska (1), Majkowska (14) oraz Nowak i Abramajtys (3)
Budowlani: Polak (2), Kukulska (5), Kąkol (5), Sobolska-Tarasova (6) oraz Kędziora (1), Łazowska, Kazała (5), Gawlak (11) i Łysiak (1)

Siatkarki z Tarnowa świetnie rozpoczęły spotkanie przeciwko Pałacowi. Prowadziły kolejno 11:6, 12:8 i 14:12. Później jednak zaczęły słabnąć, co doskonale wykorzystały rywalki. Doprowadziły do remisu po 19, a w końcówce Pałacanki wyszły na minimalne prowadzenie i to wystarczyło im do zwycięstwa 25:23. W drugiej partii bydgoszczanki poszły za ciosem. Szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (7:3, 10:4). Pod koniec seta bydgoszczanki miały już 10 punktów przewagi (21:11). Ostatecznie triumfowały 25:12 i w całym meczu 2:0.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów 2:0
(25:23, 25:12)