Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Grand Prix PLS: San-Pajda, Uni, BKS i Roleski poza turniejem

Grand Prix PLS: San-Pajda, Uni, BKS i Roleski poza turniejem

Trwa rywalizacja w żeńskim turnieju Grand Prix PLS. Kolejne rozstrzygnięcia za nami. Niezwykle zacięte zaserwowały kibicom ekipy San-Pajdy Jarosław i LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki. Kolejne mecze były bardziej jednostronne. Z turniejem pożegnały się ekipy SAN-Pajdy Jarosław, UNI Opole, BKS-u Bostik Bielsko-Biała i Grupa Azoty Roleski Tarnów.

Bardzo gorący poranek zaserwowały swoim kibicom zespoły San-Pajdy Jarosław i LOS-u Nowego Dworu Mazowieckiego. Już pierwszy set pokazał, że obie ekipy dadzą z siebie wszystko. W połowie seta LOS wyszedł na prowadzenie 16:13, jednak im bliżej końca seta, tym lepiej grały jarosławianki, które miały piłkę setową w górze na 25:24.

Nowodworzanki nie poddawały się, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrały 32:30. W drugiej odsłonie znów byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji, wynik oscylował w granicach remisu i ponownie musiała zadecydować walka na przewagi. Tym razem jednak to ekipa San-Pajdy była górą (30:28). W tie-breaku nie mogło być inaczej, emocje towarzyszyły drużynom do samego końca. Zwycięzca mógł być tylko jeden, 15:13 triumfował LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

SAN-Pajda Jarosław – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:2
(30:32, 30:28, 13:15)

San-Pajda: Kirszenstein (17 pkt.), Tokarska (19), Jakuć (12), Rogińska (7) oraz Stepko, Kubiczek i Szyjkowska
LOS: Colik, Świętoń (12), Wołoszyn (37), Gorzkiewicz (5) oraz Kujawska (2), Kott (3) i Gliwa (1)

Kolejne spotkanie było zdecydowanie bardziej jednostronne. Siatkarki Płomienia Sosnowiec od początku narzuciły swój rytm gry i szybko wyszły na prowadzenie 8:2, a następnie 14:3. Tej przewagi punktowej ekipa UNI Opole nie była w stanie już zmniejszyć i mogła jedynie walczyć o jak najmniejszą różnicę punktową. Ostatecznie sosnowiczanki wygrały 25:21. W drugim secie Płomień ponownie rozpoczął z wysokiego c, wychodząc na prowadzenie 6:2. Opolanki nie mogły znaleźć recepty na świetnie grające rywalki i w drugiej partii również musiały uznać ich wyższość. Płomień wygrał do 21 i cały mecz 2:0.

UNI Opole – Trans-Ann Płomień Sosnowiec 0:2
(13:25, 21:25)

UNI: Adamska (3), Cembrzyńska (1), Krzeszewska (1), Antczak (4) oraz Szymańska (3) i Zaciek (1)
Płomień: Kłoda (12), Kuryerova (5), Wiśniewska (4), Deptuch (14) oraz Samul (1) i Kaczmarzyk

We wtorek po południu Grot Budowlani Łódź ulegli Enerdze MKS Kalisz, jednak pozostali w grze. Dziś do południa zmierzyli się z BKS-em Bostik Bielsko-Biała i od początku łodzianki ruszyły do walki. Wypracowały sobie wysoką przewagę, jednak z biegiem czasu bielszczanki odrabiały straty. Nie udało im się jednak w decydujących momentach rozstrzygnąć na swoją korzyść i przegrały do 20. W drugim secie przewaga Budowlanych była niezagrożona. Zespół Macieja Biernata wygrał 25:17 i całe spotkanie 2:0, a BKS pożegnał się z rywalizacją.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 0:2
(20:25, 17:25)

BKS: Borowczak (7), Mazur (2), Chmielewska (1), Majkowska (14) oraz Nowak i Abramajtys (3)
Budowlani: Polak (2), Kukulska (5), Kąkol (5), Sobolska-Tarasova (6) oraz Kędziora (1), Łazowska, Kazała (5), Gawlak (11) i Łysiak (1)

Siatkarki z Tarnowa świetnie rozpoczęły spotkanie przeciwko Pałacowi. Prowadziły kolejno 11:6, 12:8 i 14:12. Później jednak zaczęły słabnąć, co doskonale wykorzystały rywalki. Doprowadziły do remisu po 19, a w końcówce Pałacanki wyszły na minimalne prowadzenie i to wystarczyło im do zwycięstwa 25:23. W drugiej partii bydgoszczanki poszły za ciosem. Szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (7:3, 10:4). Pod koniec seta bydgoszczanki miały już 10 punktów przewagi (21:11). Ostatecznie triumfowały 25:12 i w całym meczu 2:0.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów 2:0
(25:23, 25:12)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.