Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Grand Prix PLS: Płomień i #VolleyWrocław uzupełniły stawkę półfinalistów

Grand Prix PLS: Płomień i #VolleyWrocław uzupełniły stawkę półfinalistów

fot. Justyna Matjas - tauronliga-pl, Piotr Sumara

Pierwsze dwa mecze ostatniego dnia Grand Prix PLS wyłoniły rywali półfinałowych dla Chemika i MKS-u Kalisz. Trans-Ann Płomień Sosnowiec pokonał ŁKS Commercecon Łódź, a #VolleyWrocław rozprawił się z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz.

W pierwsze spotkanie lepiej weszły zawodniczki z Sosnowca (3:1). Zaraz powiększyły przewagę o kolejne oczko. Co prawda łodziankom udało się na moment zmniejszyć dystans między drużynami, ale po pewnym czasie ich strata okazała się jeszcze wyższa niż na początku premierowej odsłony (9:14). Duże znaczenie miała w tym przypadku bardzo dobra zagrywka Płomienia. Od tej pory można już było mówić o jego pełnej dominacji, którą potwierdził na koniec skuteczny blok Aleksandry Deptuch (25:17).Na początku drugiej partii nie zabrakło wyrównanej gry. Po pewnym czasie to jednak ŁKS wypracował sobie wyższą przewagę (9:6). Nie zdołał za to uniknąć błędów własnych i wynik wskazał na remis. Tym samym powróciła wyrównana walka. W końcówce to jednak łodzianki miały cenne dwa oczka więcej (22:20). Mimo tego w ważnym momencie Ksenija Kurerowa popisała się asem serwisowym i konieczna okazała się ostatecznie gra na przewagi. W niej lepsza okazała się drużyna z Sosnowca, o czym przesądził atak prosto w linię Martyny Kłody (26:24).

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – ŁKS Commercecon Łódź 2:0
(25:17, 26:24)

Składy zespołów:
Płomień: Kłoda (22), Kurjerowa (6), Wiśniewska (2), Deptuch (11)
ŁKS: Hryshchuk (5), Gajer (2), Scuka (4), Piasecka (7) oraz Gryka (5), Maj-Erwardt (3), Dróżdż i Drabek

Drugi mecz bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki z Bydgoszczy (3:0). Nie trzeba było jednak długo czekać na remis. Za to atak w siatkę po stronie bydgoszczanek dał wyższe prowadzenie ekipie z Wrocławia (10:8). Szczególnie, że w bloku świetnie spisała się Nicole Jochym (18:13). Od tej pory wrocławianki nie pozwoliły przeciwniczkom dojść do głosu i pewnie triumfowały (25:20).

Drugą odsłonę ponownie lepiej zaczęły bydgoszczanki, które dzięki swojej dobrej zagrywce wyszły na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Wrocławianki zdobyły jednak pięć punktów z rzędu i po asie serwisowym Magdaleny Saad doprowadziły do wyrównania. Z czasem powiększyły jeszcze przewagę i w końcówce miały już o sześć oczek więcej (20:14). Nie zabrakło jednak emocji w decydującym momencie, kiedy dystans zmniejszył się do zaledwie dwóch punktów. Ostatecznie siatkarki z Bydgoszczy nie zdołały odmienić losów drugiej odsłony i musiały pogodzić się z porażką po sprytnym przebiciu w wykonaniu Volley Wrocław (25:22).

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 0:2
(20:25, 22:25)

Składy zespołów:
Pałac: Bałdyga (4), Witkowska (2), Nowakowska (18), Łyszkiewicz (6) oraz Lewandowska (1)
#Volley: Gromadowska (5), Saad (12), Jochyn (10), Legieta (7) oraz Chorąża i Bączyńska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę