Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Grand Prix PLS K: Pałac, Uni i San-Pajda z pierwszymi wygranymi

Grand Prix PLS K: Pałac, Uni i San-Pajda z pierwszymi wygranymi

fot. Danuta Rękawica

Za nami pierwsza część wtorkowych spotkań w  Grand Prix PLS siatkarek. W trzech pierwszych meczach triumfowały ekipy z Bydgoszczy, Opola i Jarosławia, które w poniedziałek notowały porażki.

Kolejny dzień w Grand Prix PLS otworzył tie-break w starciu Legionovii i Pałacu. Bydgoszczanki budowały przewagę skutecznymi akcjami w bloku, dołożyły do tego też dobre zagrywki. Prowadzenie wypracowane na początku utrzymywało się cały czas, a od połowy partii premierowej Pałac już dominował na boisku i pewnie wygrał.W kolejnym legionowianki wstrzeliły się i zaczęły z wysokiego „c”. Szybko wypracowały przewagę (8:3). Ekipa z Bydgoszczy miała ogromne problemy w ataku i zupełnie nie radziła sobie na boisku. Wszystko rozpoczynało się od świetnej zagrywki zespołu z województwa mazowieckiego. Tylko asami serwisowymi Legionovia zdobyła w tym secie pięć punktów.

W tie- breaku wszystko się znowu zmieniło. Bydgoski zespół dobrze spisywał się na siatce. Sporo błędów popełniała Legionovia i tym sposobem mecz padł łupem Pałacu. Prym na boisku wiodła Pola Nowakowska (19 punktów)

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 1:2
(17:25, 25:7, 8:15)

Po wczorajszej przegranej, zwycięstwo odniosły także siatkarki z Opola. Uni od początku mocno naciskało na rywalki z Radomia i szybko wypracowało wysoką przewagę (8:2). Wszystko w dużej mierze przez błędy własne Radomki, która nie mogła wstrzelić się atakiem. Opolanki grały swoje i utrzymując poziom pewnie wygrały pierwszą odsłonę.

W drugim secie było podobnie, z tym że zespół z Opola dołożył też bardzo dobrą grę w polu zagrywki. Przewaga Uni rosła z każdą chwilą (16:9), a ekipa z Radomia nie potrafiła znaleźć na nią sposobu. Nie do zatrzymania była Barbara Cembrzyńska, która zakończyła mecz z 18 punktami na koncie.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Uni Opole 0:2
(14:25, 15:25)

Drugiego tie-breaka we wtorek zagrały siatkarki z Rzeszowa i Jarosławia. Pierwsza odsłona była bardzo wyrównana, ale nie od początku. Rzeszowianki w pierwszych akcjach zdominowały boisko i prowadziły 8:1. Następnie jednak zaczęły popełniać błędy w ataku, ekipa z Jarosławia zaczęła też blokować i gonić wynik. Im bliżej końca, tym była bliżej. W decydującej fazie seta udało się jej nawet wyjść na minimalne prowadzenie 21:20, ale Developres nie dał sobie wyrwać tej partii z rąk i zagrał bardziej stabilną siatkówkę w ostatnich jej chwilach.

Kolejna partia układała się dużo lepiej po stronie San-Pajdy. Siatkarki z Jarosławia. Rzeszowianki psuły sporo zagrywek, a rywalki dobrze blokowały. Od początku zespół San-Pajdy prowadził kilkoma punktami, a Developres nie był w stanie odrobić strat.

Tie-break to znowu walka do samego końca. Tym razem obie drużyny grały cały czas na styku. Finalnie lepsza postawa w ataku siatkarek z Jarosławia pozwoliła im wygrać.  Do wygranej poprowadziła je Michalina Tokarska, zdobywczyni 14 punktów.

Developres Bella Dolina Rzeszów – San-Pajda Jarosław 1:2
(25:23, 13:25, 14:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę