Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > GP PLS: Zwycięstwa BBTS-u Bielsko-Biała i Resovii Rzeszów

GP PLS: Zwycięstwa BBTS-u Bielsko-Biała i Resovii Rzeszów

Rywalizację mężczyzn podczas Pre Zero Grand Prix PLS otworzył mecz BBTS-u Bielsko-Biała z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.  Zwycięsko z tego starcia wyszli bielszczanie, którzy nie oddali rywalom nawet seta. Nagrodę MVP odebrał  Kacper Popik. W drugim meczu zmierzyli się GKS-Katowice i Asseco Resovia Rzeszów. Lepsi okazali się podopieczni Oliega Achrema wygrywając nie bez problemów 2:0. MVP został

Początek pierwszego spotkania stał pod znakiem wyrównanej gry, po udanej kiwce to BBTS Bielsko-Biała był o dwa oczka lepszy (7:5). Drużyna z Podbeskidzia dobrze broniła i wyprowadzała udane kontry, co pozwoliło powiększyć zaliczkę  (14:11). Michał Makowski pewnie kończył swoje ataki ze skrzydeł (17:12), Oleg Krikun dołożył blok i przewaga bielszczan wzrosła (18:13). BBTS był coraz bliżej zwycięstwa w premierowej odsłonie (23:17), kończąc ją udanym atakiem.

Tym razem to ZAKSA lepiej rozpoczęła seta, środkiem zaatakował Mateusz Zawalski (6:4). Potem jednak trzy oczka z rzędu wywalczyli rywale (7:6) i walka ponownie się wyrównała. Bardziej skuteczni byli bielszczanie (15:11) i chociaż widowiskowym blokiem popisał się jeszcze Filip Grygiel (15:18), to coraz bliżej wygrania byli bielszczanie (22:19), triumfując po ataku Tomasza Piotrowskiego (25:20).

MVP: Kacper Popik

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko- Biała 0:2
(18:25, 20:25)

W drugim meczu Asseco Resvoia Rzeszów zmierzyła się z GKS-em Katowice. Dobry serwis Nicolasa Szerszenia sprawił, że rzeszowianie prowadzili 3:1 i to jego kontra powiększyła zaliczkę (6:3). Asseco Resovia utrzymywała swoją przewagę (11:8), cały czas utrzymując również swoją skuteczność (16:12). Bartłomiej Krulicki pewnie kończył ze środka (19:15) i po udanym bloku rzeszowian było 22:16. Ekipa prowadzona przez Oliega Achrema szybo miała piłkę setową (24:17) i zakończyła premierową odsłonę widowiskowym blokiem.

Początek kolejnej partii był bardziej wyrównany (6:7), ale cały czas niewielka przewaga leżała po stronie Asseco Resovii (10:8). GKS nie zamierzał się poddawać (13:13), jednak o wiele mocniej atakowali rywale i było coraz bliżej końca całego spotkania (21:16). Dobrze na środku siatki zagrał Jan Firlej, który chwilę potem dołożył imponujący blok (18:21) i po nieudanym ataku Bartosza Mariańskiego o przerwę poprosił trener Resovii. Katowiczanie złapali kontakt punktowy, jeszcze jeden blok Firleja da remis po 23. Ostatnie akcje należały do Nicolasa Szerszenia, który skończył swoją akcję i zamknął spotkanie pojedynczą „czapa”.

MVP: Bartłomiej Krulicki

GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów 0:2
(17:25, 23:25)