Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > GP PLS: Dwa tie-breaki na otwarcie rywalizacji w Warszawie

GP PLS: Dwa tie-breaki na otwarcie rywalizacji w Warszawie

Dwa tie-breaki mogli obejrzeć kibice w Warszawie i telewidzowie w całej Polsce w grupie B PreZero Grand Prix PLS siatkarek. PTPS Piła mimo porażki w pierwszym secie okazał się lepszy po tie-breaku od Legionovii. Z kolei Radomka wygrałą pierwszego seta z Pałacem, ostatecznie jednak musiała uznać wyższość bydgoszczanek w decydującej partii.

Pierwsze spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Legionowa, które bardzo dobrze spisywały się w obronie i w ataku (8:6). Po asie serwisowym Diany Dąbrowskiej legionowianki miały już 3 punkty przewagi, którą dodatkowo powiększyły przy serii zagrywek Klaudii Kulig (15:8). W końcówce podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego lepiej radziły sobie w ataku, popełniały również mniej błędów od rywalek (21:13). Zespół z Piły zdołał odrobić część strat kiedy w polu serwisowym pojawiła się Maja Pelczarska (22:24). Zryw pilanek nastąpił jednak zbyt późno i ostatecznie seta na korzyść legionowianek zakończyła Paulina Majkowska punktowym atakiem (25:22).

W drugiej partii początkowo walka była wyrównana, jednak ponownie przewagę zbudowały sobie legionowianki dzięki większej precyzji w rozegraniu i skuteczności w ataku (7:4). Tym razem pilanki szybko odrobiły straty, dobrze zagrywała Sylwia Kucharska, a kontry kończyła Natalia Skrzypkowska (8:8). Kilka akcji później to podopieczne trenera Mirosława Zawieracza objęły prowadzenie dzięki dobrej postawie w bloku (12:10). Stopniowo powiększały one swoją przewagę, radziły sobie w obronie zdecydowanie lepiej niż w pierwszym secie, były też bardziej skuteczne na siatce (17:11). Legionowianki nie zdołały postawić się rywalkom w tym secie, pilanki pewnie zwyciężyły 25:15 po punktowym ataku Natalii Skrzypkowskiej.

W tie-breaku zespoły toczyły zaciętą walkę, jednak im bliżej końca seta tym lepiej w ataku radziła sobie Legionovia (10:7). Pilanki nie poddały się, trudna zagrywka Mai Pelczarskiej pozwoliła im odrobić straty i ostatecznie zwyciężyć 15:12.

MVP: Natalia Skrzypkowska

Enea PTPS Piła – DPD Legionovia Legionowo 2:1
(22:25, 25:15, 15:12)

W drugim meczu dnia walka od początku była wyrównana. Bydgoszczanki minimalnie lepiej radziły sobie w ataku, dzięki czemu wypracowały trzypunktową przewagę (15:12). W połowie seta siatkarki Radomki popełniały coraz więcej błędów, a prowadzenie zespołu z Bydgoszczy rosło (19:13). Po stronie radomianek dobrze w ofensywie spisywała się Aleksandra Lipska, punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Agata Witkowska i radomianki zdołały odrobić straty (21:21). W końcówce trudny serwis Pauliny Zaborowskiej dał zespołowi z Radomia przewagę, a skuteczny atak Aleksandry Lipskiej zakończył seta (25:23).

W drugiej partii siatkarki z Radomia poszły za ciosem i mocnymi atakami zbudowały przewagę (5:1). Bydgoszczanki nie poddawały się i doprowadziły do wyrównania, po czym objęły prowadzenie za sprawą trudnej zagrywki Alexandry Dascalu (14:6). W końcówce zawodniczki Radomki popełniały sporo błędów, natomiast zespół z Bydgoszczy konsekwentnie utrudniał serwisem grę rywalek i ostatecznie podopieczne trenera Piotra Mateli doprowadziły do wyrównania w setach wygrywając 25:13.

Tie-breaka lepiej otworzyły bydgoszczanki, które kontynuowały dobrą grę na zagrywce oraz na siatce (9:3). W drugiej części seta punkty w ataku zdobywała Monika Jagła, bardzo dobrze spisywała się również Ewelina Żurowska, która zakończyła partię mocnym uderzeniem (15:9).

MVP: Ewelina Żurowska

KS Pałac Bydgoszcz – E.Leclerc Moya Radomka Radom 2:1
(23:25, 25:13, 15:9)