Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > GP PLS: Bydgoszczanki triumfatorkami turnieju

GP PLS: Bydgoszczanki triumfatorkami turnieju

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz okazały się najlepsze w turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W meczu finałowym w Gdańsku pokonały 2:0 #VolleyWrocław i mogły się cieszyć z triumfu w całym turnieju. W pięciu rozegranych meczach uległy tylko w fazie grupowej PTPS-owi Piła.

Mecz finałowy pomiędzy Pałacem a wrocławiankami rozpoczął się lepiej dla podopiecznych trenera Piotra Mateli, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Świetnie na siatce radziła sobie Alexandra Dascalu i po chwili przewaga bydgoszczanek wzrosła do ośmiu punktów, ale rywalki nie poddawały się. Dzięki serii pięciu punktów zmniejszyły straty (9:12).

W ataku coraz lepiej radziła sobie Emilia Mucha, a blok nie do przejścia stawiała Dascalu. To spowodowało, że Pałac prowadził 16:11, jednak znów zaczął tracić przewagę. Po ataku Eweliny Żurowskiej było 21:18, botem jednak Dascalu znów przypomniała o swoim bloku. Przy stanie 24:19 bydgoszczanki miały piłkę setową, którą od razu skończyła Mucha.

Drugą partię od prowadzenia 3:0 rozpoczęły wrocławianki, ale po chwili był już remis 3:3, a na przerwę techniczną to Pałac schodził przy prowadzeniu 8:5. Bydgoszczanki miały niewielką przewagę, w końcu jednak zespół trenera Wojciecha Kurczyńskiego doprowadził do remisu 11:11. Pałac znów odskoczył rywalkom (16:12, 20:15) i… znów dał się dogonić. Po długiej wymianie zakończonej triumfem wrocławianek było już 21:21, a po chwili #VolleyWrocław objął prowadzenie. Po przerwie na życzenie trenera Mateli Pałac doprowadził do wyrównania 23:23. Potem po ataku Emilii Muchy bydgoszczanki miały piłkę meczową, a w kolejnej wymianie rywalki dotknęły siatki, kończąc to spotkanie.

MVP: Ewelina Żurowska

KS Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 2:0
(25:19, 25:23)