Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > GP PLS: Budowlani Łódź z brązem

GP PLS: Budowlani Łódź z brązem

W Gdańsku trwa turniej finałowy PreZero Grand Prix PLS. W walce o brązowy medal po dwóch stronach siatki stanęły zespoły Grot Budowlanych Łódź oraz Enei PTPS Piła. Rywalizację o ostatni stopień podium lepiej rozpoczęły łodzianki, które triumfowały w pierwszej partii. W drugiej odrobiły znaczną stratę do rywalek przy serwisach Jagody Gruszczyńskiej i zamknęły spotkanie w dwóch setach.

Pierwszy set spotkania doskonale rozpoczął się dla drużyny Budowlanych, która prowadziła już 6:1. Trener Mirosław Zawieracz poprosił o przerwę, po której jego siatkarki złapały rytm gry, ale cały czas miały sporą stratę do rywalek. W ataku wyróżniały się Zuzanna Górecka i Jagoda Gruszczyńska, a po asie serwisowym Eweliny Tobiasz łodzianki prowadziły już 16:10.

Od stanu 19:14 siatkarki Budowlanych zaczęły popełniać jednak proste błędy i ich przewaga stopniała do dwóch punktów (22:20). Po przerwie na życzenie trenera Błażeja Krzyształowicza doprowadziły jednak do piłki setowej przy stanie 24:20. Dopiero trzecią piłkę setową wykorzystała Górecka i pierwszy set padł łupem Budowlanych.

Druga partia od początku była niezwykle wyrównana, trwała walka punkt za punkt. Od stanu 10:9 dla PTPS-u pilanki zdobyły sześć punktów z rzędu, w czym wybitna zasługa autorki trzech asów serwisowych Natalii Skrzypkowskiej. Wydawało się, że PTPS jest w stanie doprowadzić do tie-breaka, ale wówczas do walki zerwały się łodzianki. To one zdobyły sześć kolejnych punktów z rzędu, a potem doprowadziły do wyrównania (17:17). W końcówce ważną piłkę dla Budowlanych wygrał trener Krzyształowicz prosząc o challenge (22:20). Łodzianki nie dały sobie już odebrać wygranej, a drugą piłkę meczową wykorzystała wprowadzona na boisko Monika Fedusio.

MVP: Paulina Damaske

Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła 2:0
(25:22, 25:22)