Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Góral Cup 2021: Zwycięstwa zespołów z Będzina i Bielska-Białej

Góral Cup 2021: Zwycięstwa zespołów z Będzina i Bielska-Białej

W Bielsku-Białej rozpoczął się turniej towarzyski Góral Cup Beskidy 2021, w którym udział wzięły zespoły TAURON 1. Ligi. Pierwszego dnia rywalizacji, w której mecze trwają trzy sety bez względu na wynik, MKS Będzin pokonał Exact Systems Norwida Częstochowa 3:0, natomiast BBTS Bielsko-Biała wygrał z eWinner Gwardią Wrocław 2:1.

Pierwsze spotkanie turnieju, w którym MKS Będzin mierzył się z Exact Systems Norwidem Częstochowa, od początku było wyrównane, chociaż inicjatywa była po stronie częstochowian (12:8). Utrzymywali oni dystans przez dłuższą część pierwszej partii, jednak za sprawą zagrań Wiktora Musiała oraz Jakuba Rohnki będzinianie doprowadzili do wyrównania (18:18), a w końcówce okazali się minimalnie lepsi i triumfowali 25:23.

Drugiego seta nieznacznie lepiej zaczęli częstochowianie, ale będzinianie szybko przejęli inicjatywę (7:5). Podopieczni trenera Piotra Gruszki zdołali wyrównać chwilę później (9:9), ale ich rywale ponownie szybko odskoczyli (14:11) i później spokojnie utrzymywali dystans. Końcówkę zdominowali już przy zagrywce Artura Ratajczaka, a ich zwycięstwo przypieczętował Musiał (25:23).

W trzecią partię lepiej weszli będzinianie (8:5). Po stronie częstochowian walczyli Kacper Wnuk oraz Kamil Długosz i ich zespół zdołał wyrównać (13:13), jednak rywale już chwilę później ponownie odskoczyli (16:13). Podopieczni trenera Gruszki nie poddawali się, w końcówce na tablicy wyników znów widniał remis (19:19), ale końcówka ponownie należała do MKS-u, który wygrał 25:21 po dwóch akcjach Macieja Ptaszyńskiego.

MKS Będzin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0
(25:23, 25:21, 25:21)

Drugi mecz od początku był wyrównany, jednak w połowie seta inicjatywę przejęli wrocławianie za sprawą trudnej zagrywki Janusza Górskiego (18:15). Bielszczanie nie zamierzali się jednak poddać, doprowadzili do wyrównania (20:20), po czym objęli prowadzenie (23:21). Ich zwycięstwo przypieczętował mocny atak Pawła Gryca (25:22).

W drugim secie inicjatywa od początku była po stronie bielszczan (7:5).Trudna zagrywka Adriana Hunka pozwoliła jego zespołowi powiększyć dystans (11:7), chociaż już chwilę później było po 11. W drugiej połowie partii to wrocławianie objęli prowadzenie (18:15). Tym razem nie wypuścili zwycięstwa z rąk i triumfowali 25:20 po zepsutym serwisie Hunka.

Porażka podrażniła bielszczan, którzy od początku trzeciej partii narzucili rywalom swoje warunki gry (12:5). Po stronie wrocławian pojawili się zmiennicy, jednak oni również nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z siatkarzami BBTS-u (13:19). Zdołali co prawda odrobić kilka punktów w samej końcówce, ale ostatecznie zwycięstwo bielszczan przypieczętowała zepsuta zagrywka Arkadiusza Olczyka (25:18).

BBTS Bielsko-Biała – eWinner Gwardia Wrocław 2:1
(25:22, 20:25, 25:18)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.