Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Góral Cup 2021: Gwardia na pierwszym miejscu przed BBTS-em i MKS-em

Góral Cup 2021: Gwardia na pierwszym miejscu przed BBTS-em i MKS-em

W Bielsku-Białej zakończył się turniej towarzyski Góral Cup Beskidy 2021, w którym rywalizowały cztery zespoły TAURON 1. Ligi. Dwa zwycięstwa 3:0 odniosła eWinner Gwardia Wrocław, co dało tej drużynie pierwsze miejsce w rozgrywkach. Drugą pozycję zajął BBTS Bielsko-Biała, na trzeciej lokacie uplasował się natomiast MKS Będzin.

W pierwszym starciu drugiego dnia rywalizacji wrocławianie od początku narzucili swoje tempo gry i głównie za sprawą trudnej zagrywki zbudowali przewagę (13:5). Będzinianie nie byli w stanie nawiązać z rywalami wyrównanej walki, a zwycięstwo Gwardii w pierwszej partii przypieczętował as serwisowy Mateusza Frąca (25:15).

Drugiego seta co prawda lepiej zaczęli siatkarze MKS-u (8:5), jednak seria skutecznych bloków pozwoliła Gwardzistom wyrównać (10:10), a następnie odskoczyć rywalom (15:12). Będzinianie popełniali sporo błędów i chociaż asa serwisowego zanotował jeszcze Swetosław Stankow, to wrocławianie pewnie triumfowali 25:19 po kolejnym skutecznym bloku. Podopieczni trenera Wojciecha Serafina nie mieli już nic do powiedzenia w trzeciej odsłonie, którą siatkarze Gwardii zdominowali od początku do końca i wygrali 25:8.

MKS Będzin – eWinner Gwardia Wrocław 0:3
(15:25, 19:25, 8:25)

Drugi mecz lepiej otworzyli bielszczanie (9:6). Częstochowianie w kolejnych akcjach nawiązali z rywalami wyrównaną walkę, jednak w drugiej części premierowej odsłony kontry Tomasza Piotrowskiego pozwoliły BBTS-owi powiększyć dystans (20:13). Seta zakończyło sprytne zagranie Jarosława Macionczyka (25:18).

W drugiej partii od początku toczyła się wyrównana walka, dopiero w drugiej części tej odsłony częstochowianie odskoczyli rywalom dzięki skuteczności w bloku (15:13). Bielszczanie nie poddali się i doprowadzili do wyrównania (18:18), jednak końcówka należała już do Norwida za sprawą ataków duetu Kacper Wnuk – Łukasz Łapszyński (25:20). Trzeci set miał bardzo podobny przebieg – po wyrównanej grze na początku, od połowy partii częstochowianie odskoczyli rywalom (15:9). Utrzymali oni skuteczność ataku już do końca meczu i triumfowali 25:16 po uderzeniu Łapszyńskiego i błędzie bielszczan.

BBTS Bielsko-Biała – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:2
(25:18, 20:25, 16:25)

Częstochowianie i wrocławianie od początku toczyli wyrównaną walkę, jednak druga część pierwszej partii należała do Gwardii (15:12). Siatkarze z Wrocławia powiększyli dystans przy zagrywce Grzegorza Boćka (19:13), natomiast partię zakończył as serwisowy Lukasa Tichacka (25:14). Drugi set był zdecydowanie bardziej zacięty – walka toczyła się punkt za punkt od początku do końca. Ostatecznie minimalnie lepsi ponownie okazali się Gwardziści, gdy Rafał Sobański posłał asa, a Tichacek i Arkadiusz Olczyk dołożyli blok (25:23).

W trzeciej odsłonie wrocławianie szybko przejęli inicjatywę (8:6). Częstochowianie co prawda chwilę później ich rywale wyrównali (10:10), jednak siatkarze Gwardii ponownie odskoczyli dzięki błędom częstochowian (13:11). W końcówce zdominowali przeciwników dzięki zagrywce Dawida Wocha, spotkanie zakończył natomiast Janusz Górski (25:21).

eWinner Gwardia Wrocław – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0
(25:14, 25:23, 25:21)

Ostatnie starcie turnieju mocno otworzyli bielszczanie, którzy odskoczyli przy zagrywce Pawła Gryca (9:3). Będzinianie złapali jeszcze z rywalami kontakt punktowy (12:13), jednak nie zdołali doprowadzić do wyrównania – BBTS pewnie triumfował 25:21 po zepsutej zagrywce Jakuba Rohnki. W drugim secie sytuacja się odwróciła i od początku inicjatywa była po stronie MKS-u (9:7). Siatkarze z Bielska-Białej dopiero w drugiej części partii zdołali wyrównać (17:17), po czym całkowicie zdominowali końcówkę, a ich zwycięstwo przypieczętował błąd będzinian (25:19).

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli bielszczanie, jednak w połowie seta przewaga była po stronie MKS-u (13:9). Siatkarze BBTS-u co prawda zdołali złapać z rywalami kontakt punktowy (14:15), nie byli jednak w stanie wyrównać. Będzinianie nie wypuścili już prowadzenia z rąk i wygrali ostatnią odsłonę 25:18.

BBTS Bielsko-Biała – MKS Będzin 2:1
(25:21, 25:19, 18:25)