Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Góral Cup 2021: Gwardia na pierwszym miejscu przed BBTS-em i MKS-em

Góral Cup 2021: Gwardia na pierwszym miejscu przed BBTS-em i MKS-em

fot. FIVB

W Bielsku-Białej zakończył się turniej towarzyski Góral Cup Beskidy 2021, w którym rywalizowały cztery zespoły TAURON 1. Ligi. Dwa zwycięstwa 3:0 odniosła eWinner Gwardia Wrocław, co dało tej drużynie pierwsze miejsce w rozgrywkach. Drugą pozycję zajął BBTS Bielsko-Biała, na trzeciej lokacie uplasował się natomiast MKS Będzin.

W pierwszym starciu drugiego dnia rywalizacji wrocławianie od początku narzucili swoje tempo gry i głównie za sprawą trudnej zagrywki zbudowali przewagę (13:5). Będzinianie nie byli w stanie nawiązać z rywalami wyrównanej walki, a zwycięstwo Gwardii w pierwszej partii przypieczętował as serwisowy Mateusza Frąca (25:15).Drugiego seta co prawda lepiej zaczęli siatkarze MKS-u (8:5), jednak seria skutecznych bloków pozwoliła Gwardzistom wyrównać (10:10), a następnie odskoczyć rywalom (15:12). Będzinianie popełniali sporo błędów i chociaż asa serwisowego zanotował jeszcze Swetosław Stankow, to wrocławianie pewnie triumfowali 25:19 po kolejnym skutecznym bloku. Podopieczni trenera Wojciecha Serafina nie mieli już nic do powiedzenia w trzeciej odsłonie, którą siatkarze Gwardii zdominowali od początku do końca i wygrali 25:8.

MKS Będzin – eWinner Gwardia Wrocław 0:3
(15:25, 19:25, 8:25)

Drugi mecz lepiej otworzyli bielszczanie (9:6). Częstochowianie w kolejnych akcjach nawiązali z rywalami wyrównaną walkę, jednak w drugiej części premierowej odsłony kontry Tomasza Piotrowskiego pozwoliły BBTS-owi powiększyć dystans (20:13). Seta zakończyło sprytne zagranie Jarosława Macionczyka (25:18).

W drugiej partii od początku toczyła się wyrównana walka, dopiero w drugiej części tej odsłony częstochowianie odskoczyli rywalom dzięki skuteczności w bloku (15:13). Bielszczanie nie poddali się i doprowadzili do wyrównania (18:18), jednak końcówka należała już do Norwida za sprawą ataków duetu Kacper Wnuk – Łukasz Łapszyński (25:20). Trzeci set miał bardzo podobny przebieg – po wyrównanej grze na początku, od połowy partii częstochowianie odskoczyli rywalom (15:9). Utrzymali oni skuteczność ataku już do końca meczu i triumfowali 25:16 po uderzeniu Łapszyńskiego i błędzie bielszczan.

BBTS Bielsko-Biała – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:2
(25:18, 20:25, 16:25)

Częstochowianie i wrocławianie od początku toczyli wyrównaną walkę, jednak druga część pierwszej partii należała do Gwardii (15:12). Siatkarze z Wrocławia powiększyli dystans przy zagrywce Grzegorza Boćka (19:13), natomiast partię zakończył as serwisowy Lukasa Tichacka (25:14). Drugi set był zdecydowanie bardziej zacięty – walka toczyła się punkt za punkt od początku do końca. Ostatecznie minimalnie lepsi ponownie okazali się Gwardziści, gdy Rafał Sobański posłał asa, a Tichacek i Arkadiusz Olczyk dołożyli blok (25:23).

W trzeciej odsłonie wrocławianie szybko przejęli inicjatywę (8:6). Częstochowianie co prawda chwilę później ich rywale wyrównali (10:10), jednak siatkarze Gwardii ponownie odskoczyli dzięki błędom częstochowian (13:11). W końcówce zdominowali przeciwników dzięki zagrywce Dawida Wocha, spotkanie zakończył natomiast Janusz Górski (25:21).

eWinner Gwardia Wrocław – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0
(25:14, 25:23, 25:21)

Ostatnie starcie turnieju mocno otworzyli bielszczanie, którzy odskoczyli przy zagrywce Pawła Gryca (9:3). Będzinianie złapali jeszcze z rywalami kontakt punktowy (12:13), jednak nie zdołali doprowadzić do wyrównania – BBTS pewnie triumfował 25:21 po zepsutej zagrywce Jakuba Rohnki. W drugim secie sytuacja się odwróciła i od początku inicjatywa była po stronie MKS-u (9:7). Siatkarze z Bielska-Białej dopiero w drugiej części partii zdołali wyrównać (17:17), po czym całkowicie zdominowali końcówkę, a ich zwycięstwo przypieczętował błąd będzinian (25:19).

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli bielszczanie, jednak w połowie seta przewaga była po stronie MKS-u (13:9). Siatkarze BBTS-u co prawda zdołali złapać z rywalami kontakt punktowy (14:15), nie byli jednak w stanie wyrównać. Będzinianie nie wypuścili już prowadzenia z rąk i wygrali ostatnią odsłonę 25:18.

BBTS Bielsko-Biała – MKS Będzin 2:1
(25:21, 25:19, 18:25)

Klasyfikacja końcowa Góral Cup Beskidy 2021:

eWinner Gwardia Wrocław
BBTS Bielsko-Biała
MKS Będzin
Exact Systems Norwid Częstochowa

Nagrody indywidualne Góral Cup Beskidy 2021:

MVP: Grzegorz Bociek (eWinner Gwardia Wrocław)
Najlepszy rozgrywający: Lukas Tichacek (eWinner Gwardia Wrocław)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę