Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Goleniów Cup: Piątkowe wygrane Chemika Police oraz Pałacu Bydgoszcz

Goleniów Cup: Piątkowe wygrane Chemika Police oraz Pałacu Bydgoszcz

W piątek w Goleniowie rozpoczął się towarzyski turniej Goleniów Cup. W pierwszym dniu mistrzynie Polski, Grupa Azoty Chemik Police pokonały BKS Bostik Bielsko-Biała, zaś Pałac Bydgoszcz w trzech setach okazał się lepszy od niemieckiego SCC Palmberg Schwerin. W sobotę Pałac zagra z Chemikiem, a BKS z niemiecką ekipą.

W pierwszej partii obie ekipy długo toczyły zaciętą walkę, BKS prowadził nawet 15:14. Serią punktową popisały się jednak policzanki i to one triumfowały w premierowej odsłonie. W drugim secie BKS BOSTIK Bielsko-Biała grał bardzo dobrze, nie wykorzystał co prawda dwóch pierwszych piłek setowych przy stanie 24:22, ale później po ataku Martyny Borowczak i skończeniu przechodzącej piłki przez Magdalenę Janiuk, sięgnął po wygraną w tym secie na przewagi. BKS nie wykorzystał szansy na wygraną w meczu. Bielszczanki prowadziły w trzecim secie już 20:16, ale później chwila dekoncentracji i dobre zagrywki Igi Wasilewskiej spowodowały, że policzanki wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca. MVP meczu została Aleksandra Lipska.

BKS Bostik Bielsko-Biała – Grupa Azoty Chemik Police 1:2
(18:25, 26:24, 22:25)

W drugim meczu Pałac Bydgoszcz w trzech setach pokonał SCC Palmberg Schwerin.  W pierwszym secie podopieczne Piotra Mateli szybko objęły prowadzenie (9:4) i w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia (17:10). Rywalki rzuciły się jednak do odrabiania strat i w pewnym momencie przegrywały już tylko 19:20. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały pałacanki.

Niemiecka ekipa lepiej weszła w drugiego seta (7:1). Siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz skutecznie goniły rywalki i po kilkunastu minutach na tablicy był już remis 15:15. Do końca trwała zacięta walka, ale od stanu 22:22 trzy kolejne akcje wygrał Palac i prowadził w meczu już 2:0.Od prowadzenia 3:0 rozpoczęły trzecią partię bydgoszczanki, ale rywalki natychmiast wyrównały. Pałac jednak zbudował sobie po chwili jeszcze większą przewagę (9:4). Podopieczne Piotra Mateli cały czas utrzymywały przewagę (23:18) i wygrały mecz 3:0. MVP została Partycja Polak-Balmas.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – SCC Palmberg Schwerin 3:0
(25:23, 25:22, 25:19)