Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gładkie zwycięstwo MKS-u, komplet punktów BAS-u

I liga M: Gładkie zwycięstwo MKS-u, komplet punktów BAS-u

fot. Patrycja Bargieł/Chemeko-System Gwardia Wrocław

MKS Będzin dopisał do swojego konta kolejne zwycięstwo. Tym razem liderzy tabeli wyraźnie pokonali PZL LEONARDO Avię Świdnik. Po trzech porażkach na zwycięską ścieżkę wrócili natomiast siatkarze BAS-u Białystok, którzy w czterech setach pokonali Olimpię Sulęcin.

Udany początek Olimpii

Początek spotkania toczył się po myśli gospodarzy, którzy po atakach Nowika prowadzili 8:5. Seria przy zagrywkach Gawrzydka trwała mimo czasu dla trenera Andrzejewskiego. Do przejścia doprowadził dopiero celnym atakiem Gwardiak (11:6). Gospodarze wciąż wywierali presję zagrywką. Głównie za sprawą ataków Turskiego i Kacperkiewicza goście zmniejszyli straty i o czas poprosił trener Cop. Nie brakowało przedłużonych wymian. Przewagę utrzymywali gospodarze i to oni wygrali po ataku Gawrzydka.

Sytuacja w drugim secie szybko się odwróciła. Tym razem to sulęcinianie mieli problem z odrobieniem powstałych na początku seta strat (4:7). Dobra postawa Gwardiaka i Nowika wyrównały wynik. Po fragmencie zaciętej walki ponownie do głosu doszli białostoczanie. Ponownie kibice byli świadkami przedłużonych wymian. W szeregi gospodarzy wkradły się błędy. Ręki w ataku nie wstrzymywał Buczek. Sulęcinianie obronili dwie piłki setowe, ale po czasie dla trenera Andrzejewskiego seta zamknął Goss.

BAS przejął inicjatywę

Otwarcie seta numer trzy było zacięte. Z czasem do głosu doszli gospodarze, budując czteropunktową przewagę (10:6). Po obu stronach siatki nie brakowało błędów w polu zagrywki. Kolejne ataki Gossa i dobra gra blokiem BAS-u pozwoliła wyrównać wynik (13:13). Sulęcinianie szybko odbudowali przewagę, jednak ponownie nie byli w stanie jej utrzymać. Chociaż po ataku Buczka Olimpia miała piłkę setową, nie wykorzystała jej. Asy Turskiego przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść BAS-u.

Po asie Kacperkiewicza BAS prowadził 4:1 w czwartej partii. Mimo starań Buczka i Bożka to białostoczanie utrzymywali się na prowadzeniu. Swoje akcje kończył Goss, gospodarze zaczęli mieć problemy w przyjęciu, co rzutowało na ich postawę w ataku. Po kontrataku Naliwajko BAS odskoczył na 17:10. Mimo starań Nowika sulęcinianie nie odrobili tych strat. Białostoczanie utrzymywali koncentrację do końca i po celnym bloku wygrali mecz.

MVP: Jakub Turski

STS Olimpia Sulęcin – BAS Białystok 1:3
(25:20, 22:25, 25:27, 17:25)

Składy zespołów:
Olimpia: Bożek (6), Buczek (16), Gawrzydek (10), Prokopczuk (3), Michalak (1), Nowik (21), Sawerwain (libero) oraz Sobczak (libero), Cichosz-Dzyga (4), Leitermeier, Szymczak (1) i Kłysz
BAS: Rawiak (6), Turski (13), Goss (19), Witkoś (3), Kacperkiewicz (14), Gwardiak (9), Ostaszewski (libero) oraz Naliwajko (5) i Kardasz

Avia bez szans w Będzinie

Z wysokiego c w spotkanie weszli gospodarze, którzy po asie Koppersa prowadzili 10:5. Raz za razem atakował Rećko, świdniczanie punktowali głównie po błędach rywali. Gdy asa dołożył Siwicki było już 16:9. Dopiero po czasie dla trenera Guza skutecznie zaatakował Ptaszyński (17:10). Gospodarze byli nie do zatrzymania. Atak Siwickiego dał serię piłek setowych. Już pierwszą z nich wykorzystał Rećko.

Pierwszy punkt dla Avii w drugim secie padł dopiero gdy w zagrywce pomylił się Koppers (4:1). Dobrze funkcjonował będziński blok, gospodarze utrzymywali wysoką skuteczność w ataku. Roszady w świdnickim składzie nie pomagały. Skutecznie na środku punktował Siwicki (19:8). Pojedyncze zagrania Czerwińskiego i Łysikowskiego na niewiele się zdały. Jednostronną odsłonę zamknął asem Koppers.

Za sprawą dobrej gry duetu Czerwiński/Łysikowski początek seta był wyrównany (5:5). Sytuacja na boisku szybko się odmieniła i po asie Koppersa interweniował trener Guz (10:6). Chociaż gra będzinian nie była pozbawiona błędów, dystans pozostawał wyraźny. Kolejne akcje kończyli będzińscy skrzydłowi (17:10). Świdniczanie nie mieli argumentów. Po kontrataku Koppersa MKS miał serię piłek meczowych. Drugą z nich wykorzystał Depowski.

MVP: Mateusz Siwicki

MKS Będzin – PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:0
(25:17, 25:14, 25:15)

Składy zespołów:
MKS: Depowski (12), Siwicki (9), Rećko (14), Pająk (1), Swodczyk (4), Koppers (15), Olenderek (libero) oraz Olszewski
Avia: Piwowarczyk (2), Pigłowski (2), Ociepski, Obermeler (2), Wierzbicki (1), Ptaszyński (2), Kuś (libero) oraz Łysikowski (7), Matula (1), Krawczyk (3), Czerwiński (7), Połyński i Kałkowski (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved