Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K gr. A: Gładkie zwycięstwo Belgijek

ME K gr. A: Gładkie zwycięstwo Belgijek

Współgospodynie tegorocznych mistrzostw Europy – Belgijki z wysokiego c rozpoczęły rywalizację w grupie A. W pierwszym meczu w Gandawie reprezentacja Belgii bez najmniejszego problemu pokonała Węgry. W żadnym z trzech setów siatkarki prowadzone przez trenera Chiappiniego nie przekroczyły bariery 20 punktów.

Jednostronny pojedynek dla Belgijek

Belgijki od razu zaczęły mecz z wysokiego „c”, a na boisku widoczna była różnica poziomów gry. Po skutecznym bloku na środku siatki tygrysice prowadziły 11:3. Ekipa z Węgier nie radziła sobie zupełnie. Rzadko kiedy była w stanie nawiązać dłuższą walkę (17:6). Set nie miał większej historii. Belgijski zespół robił, co chciał i wygrał seta bardzo pewnie.

Kolejna odsłona punktowo wyglądała bardzo podobnie. Belgijski zespół odskoczył na 8:3, choć rywalki zaczynały coraz częściej prowadzić dłuższe wymiany. Nie miały jednak kończącego ataku. Ekipa z Węgier nie utrzymywała jednak poziomu, popełniała błędy, a grę przerwał trener Chiappini. Jego zespół przegrywał już 5:12. Po przerwie zagrywką punktowała van Gestel, a Herbots skończyła kontrę (14:5). Węgierki bardzo dobrze grały w obronie, jednak nie potrafiły przełożyć tego na atak. Belgijki utrzymywały znaczny dystans (19:9) i niedługo później zgarnęły wygraną w tym secie.

Trener Węgierek szybko poprosił o przerwę w trzecim secie. Jego zespół zupełnie stanął, a Herbots w polu serwisowym siała spustoszenie po drugiej stronie siatki. Po czasie Belgijki dołożyły blok i było już 7:0. Gra węgierskiej drużyny nadal była bardzo nieskuteczna i byłoby już 11:1, gdyby wreszcie nie zaskoczył jej blok. Nawet jeśli węgierski zespół złapał swój rytm, zaraz go tracił, a przewaga rywalek była znaczna. Belgijki popełniały błędy, ale nie miało to wpływu na wynik i tak wysoko prowadziły (17:10). Pojedyncze akcje węgierskich siatkarek np. w bloku, a w końcówce w zagrywce też nic nie zmieniły, a mecz padł łupem tygrysic bardzo szybko.

Węgry – Belgia 0:3
(16:25, 15:25, 19:25)

Węgry: Glemboczki (1), Torok (7), Nacsa-Pekarik (3), Nemeth (13), Pinter, Bosko (1), Toth (libero) oraz Vezsenyi, Kump (2), Berko, Kiss (7) i Petovary
Belgia: Herbots (16), Lemmens (10), Van Gestel (10), Janssens (9), Van De Vyver (1), Van Avermaet (7), Rampelberg (libero) oraz Martin (3) i Krenicky