Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gjorgi Gjorgijew: Wolę skupiać się na naszej grze

Gjorgi Gjorgijew: Wolę skupiać się na naszej grze

fot. Klaudia Piwowarczyk

Aluron Warta CMC Zawiercie zagra w najbliższej kolejce z Treflem Gdańsk. W pierwszej rundzie górą byli gdańszczanie, ale zespół z Zawiercia był w tamtym meczu świeżo po kwarantannie, więc Gjorgi Gjorgijew liczy na to, że teraz spotkanie będzie wyglądać inaczej i będzie to ciekawe widowisko.

– Ten rok jest specyficzny. Przeszedłem zakażenie koronawirusem, musiałem dłużej pauzować, żeby wrócić bezpiecznie do gry i wejść na odpowiedni poziom. Teraz wszystko wygląda dobrze. Każdy w drużynie jest gotowy do gry i w każdej chwili może pomóc zespołowi. Ja oczywiście byłem głodny gry i chciałem się jak najlepiej pokazać w ostatnich meczach. Myślę, że wykonałem dobrą robotę. Jestem w pełni gotowy, żeby wesprzeć drużynę w play-off i final four Pucharu Polski – powiedział rozgrywający Aluronu.Gjorgijew przyznał, że nie patrzy w indywidualne zdobycze podczas gry. – Nie liczę punktów zdobywanych w meczu. Najważniejsza jest po prostu kolejna akcja. Moją pracą jest gra, a nie matematyka. Moim zadaniem jest, żeby atakujący mieli komfortowe warunki. Jeżeli dołożę do tego jakiś blok, zagrywkę czy atak to jest to wartość dodana. 

Siatkarz ma nadzieję, że jego drużyna zagra teraz z Treflem jak równy z równym i będzie mogła w dobrym humorze pojechać do Krakowa. – Poprzedni mecz z Treflem przegraliśmy po kwarantannie i nie byliśmy wtedy w dobrej formie fizycznej. Teraz jest lepiej, mamy komfort psychiczny dwóch zwycięstw z rzędu i mogliśmy spokojnie przetrenować tydzień, więc spodziewam się interesującego meczu i według mnie szanse na zwycięstwo są równe z obu stron. To będzie trudne spotkanie, ale damy z siebie maksimum, żeby wygrać i ze spokojem pojechać do Krakowa na mecz pucharowy. 

Przed Aluronem prawdopodobnie starcie z Jastrzębskim Węglem w pierwszej rundzie play-off, ale Gjorgijew nie przykłada specjalnej wagi do tego, z kim się zmierzy w walce o mistrzostwo kraju. – W play-off wolę skupiać się na naszej grze i naszym przygotowaniu: fizycznym, taktycznym, mentalnym i każdym innym, niż na tym z kim gramy. Potrzebujemy dwóch zwycięstw w parze i musimy się maksymalnie na tym skoncentrować – zakończył Gjorgijew.

źródło: Aluron Virtu CMC Zawiercie, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę