Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Giovanni Guidetti: Polska to zawsze trudny przeciwnik

Giovanni Guidetti: Polska to zawsze trudny przeciwnik

fot. FIVB

Już tylko godziny dzielą nas od ćwierćfinałowej potyczki przeciwko Turcji. W oczach ekspertów faworytem będą podopieczne Giovanniego Guidettiego, ale on sam ostrożnie podchodzi do przedmeczowych zapowiedzi, komplementując polską reprezentację. – Reprezentacja Polski to zawsze trudny przeciwnik. Nie pamiętam łatwych wygranych z tym zespołem, zawsze była zacięta walka. Teraz Polki znalazły balans w przyjęciu, o ich obliczu decyduje prawe skrzydło, a Malwina Smarzek jest w coraz lepszej formie. Coraz lepiej funkcjonuje też organizacja gry. Myślę, że to jeden z lepszych polskich zespołów, które widziałem w ostatnim czasie – powiedział Guidetti.

 Turcja w tegorocznym czempionacie nie prezentuje się wybitnie, choć kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Należy pamiętać, że za tym zespołem są już w tym sezonie dwie wielkie imprezy, a w przeciwieństwie do Włoszek, czy Serbek, Turcja zagrała Ligę Narodów w najsilniejszym zestawieniu. Trener Guidetti ze spokojem podchodzi do formy drużyny. – To naturalne, że zawodniczki odczuwają już zmęczenie. Najpierw graliśmy Ligę Narodów, później igrzyska olimpijskie, a teraz mistrzostwa Europy i to wszystko praktycznie bez możliwości odpoczynku. Czasem pojawiają się problemy z utrzymaniem koncentracji, brak jest czasu na regenerację, a ciągły stres odbija się na układzie odpornościowym, ale na to nie mamy wpływu. 

Póki co, w mistrzostwach Europy główni faworyci pozostają w grze i niespodzianek jeżeli chodzi o wynik, nie ma wiele. Za największą sensację należałoby uznać wyeliminowanie Bułgarii przez Szwecję. Jeżeli jednak spojrzymy na grę czołowych zespołów, to coraz mniej jest przekonujących triumfów i nawet faworyci muszą się sporo napracować, żeby zwyciężać. Według szkoleniowca reprezentacji Turcji wpływ na to ma między innymi wyrównanie poziomu zespołów. – Powodów jest kilka. Jednym jest rzeczywiście piękno sportu. Czasem zespół potrafi znaleźć jedną wybitną zawodniczkę, która swoją grą sprawia, że cały zespół jest lepszy i sprawia niespodzianki. Poziom zespołów w Europie jest bardzo wysoki, wszystkie zespoły poza Włochami i Serbią mogą ze sobą wygrać i przegrać. Nie ma więc faworytów w meczach Polska – Turcja, Niemcy – Polska, czy Turcja – Holandia. 

źródło: inf. własna, interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę