Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Giovani Guidetti: Atmosfera w Płowdiw była po prostu niesamowita

Giovani Guidetti: Atmosfera w Płowdiw była po prostu niesamowita

fot. FIVB

Wspierane dopingiem kibiców w hali Turczynki wygrały swój ćwierćfinałowy mecz i awansowały do półfinału mistrzostw Europy. – Chciałabym podziękować wszystkim naszym kibicom. To było naprawdę niesamowite zagrać przed nimi. Kluczem do tego zwycięstwa była nasza agresja. Na początku turnieju naszym celem było zdobycie medalu. Teraz jedziemy do Belgradu głodne złota – powiedziała po spotkaniu Hande Baladin. 

Turczynki wywiązały się z roli faworyta ćwierćfinałowego meczu przeciwko Polsce. Był to już kolejny ważny mecz pomiędzy tymi zespołami, z którego zwycięsko wyszły siatkarki z Turcji. – To był dla nas trudny mecz. Polska grała dobrze, ale moje siatkarki miały odwagę i agresję. Są bardzo, bardzo zmęczone, jednak nigdy się nie poddają. Atmosfera w Płowdiw była po prostu niesamowita. Wiem, że to niedaleko od Stambułu, ale i tak było niesamowicie. Wiecie, co jest najwspanialsze? Kibice w Turcji oglądali mecz w parkach, na dużym stadionie… Widziałem to wcześniej tylko w piłce nożnej, dlatego jestem bardzo dumny, ponieważ mój zespół sprawił, że ten wieczór jest wspaniały dla tureckich kibiców – stwierdził po meczu Giovanni Guidetti.Zarówno tegoroczna Siatkarska Liga Narodów, jak i igrzyska olimpijskie były rozgrywane bez kibiców na trybunach. Zupełnie inaczej jest podczas mistrzostw Europy, gdzie fani mogą wejść do hali i na żywo wspierać siatkarki. – Chciałabym podziękować wszystkim naszym kibicom. To było naprawdę niesamowite zagrać przed nimi. Kluczem do tego zwycięstwa była nasza agresja. Na początku turnieju naszym celem było zdobycie medalu. Teraz jedziemy do Belgradu głodne złota – przyznała Hande Baladin.

Dzięki pokonaniu Polek Turczynki awansowały do najlepszej czwórki turnieju. Dotychczas podopieczne trenera Guidettiego przegrały zaledwie dwa sety. Teraz czekają na swoje rywali w półfinale mistrzostw Europy, który zaplanowany został na 3 września. Wszystko wskazuje na to, że już w tej fazie tegorocznych mistrzostw Europy będziemy świadkami rewanżu za finał z turnieju z 2019 roku, bowiem podopieczne trenera Guidettiego zmierzą się ze zwyciężczyniami ćwierćfinału Serbia-Francja. W poprzednich rozgrywkach Serbki pokonały siatkarki z Turcji.

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę