Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Giba: Ciężko powiedzieć, kto jest dziś najlepszy na świecie

Giba: Ciężko powiedzieć, kto jest dziś najlepszy na świecie

fot. Katarzyna Antczak

W niedzielę dojdzie do decydujących spotkań w mistrzostwach świata. W katowickim Spodku w meczu o brązowy medal Brazylijczycy zmierzą się ze Słoweńcami, zaś w finale Polacy zagrają z Włochami. – Ciężko powiedzieć, kto jest dziś najlepszy na świecie. Decydują detale i tak samo może być w meczu o złoty medal – stwierdził Giba, były brazylijski siatkarz.

Po ciekawym pięciosetowym meczu Polacy awansowali do finału. Na byłym reprezentancie Brazylii – Gibie największe wrażenie zrobiła postawa jednego z polskich przyjmujących.Największe wrażenie w meczu Polska – Brazylia zrobił na mnie Kamil Semeniuk. Gdy oglądam tego zawodnika w akcji, widzę w nim siebie z najlepszych czasów. On świetnie serwuje, ale najbardziej imponuje tym, że gdy wchodzi na znakomity poziom i ma ok. 70 proc. skuteczności w ataku albo nawet więcej, jest w stanie to utrzymać na przestrzeni całego spotkania. Większość zawodników faluje, zjeżdża ze skutecznością i dopiero później znowu ewentualnie gra lepiej, a on potrafi trzymać równą dyspozycję nawet przez cały mecz. To niesamowity siatkarz – powiedział Giba.

W niedzielnym finale w katowickim Spodku Polacy zmierzą się z Włochami. Reprezentacja Włoch grała swój półfinał po biało-czerwonych, ale trwał on znacznie krócej, bowiem podopieczni trenera De Giorgiego rozprawili się ze Słoweńcami w trzech setach. – Siatkówka, zarówno u mężczyzn, jak i u o kobiet, stoi teraz na bardzo wysokim poziomie. Gdy grają ze sobą najlepsze zespoły, spotkania bardzo często są wyrównane. Polska jest w finale, ale musiała stoczyć dwa bardzo ciężkie, pięciosetowe spotkania. Ciężko powiedzieć, kto jest dziś najlepszy na świecie. Decydują detale i tak samo może być w meczu o złoty medal – stwierdził były brazylijski siatkarz.

Giba negatywnie odniósł się do zmiany formatu turnieju. Po przejęciu organizacji mistrzostw przez Polskę i Słowenię zdecydowano się na rozegranie tylko jednej fazy grupowej, a następnie rozpoczęto rywalizację w formule pucharowej od 1/8 finału. – W ostatnim czasie za dużo jest w siatkówce zmian, dotyczących regulaminów rozgrywek czy pewnych rozwiązań podczas turniejów. Tworzy to chaos. Myślę, że przydałoby się to wszystko uporządkować i warto, by największe turnieje odbywały się przez lata według takiego samego systemu – skomentował.

źródło: przegladsportowy.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę