Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Gianluca Galassi: Każdy mecz będzie miał wielką wagę

Gianluca Galassi: Każdy mecz będzie miał wielką wagę

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Jest trochę emocji i napięcia ze względu na fakt, że dla wielu z nas to będą pierwsze mistrzostwa świata. Postaramy się zajść w nich tak daleko, jak to możliwe – powiedział środkowy reprezentacji Włoch Gianluca Galassi.

W sobotę siatkarze reprezentacji Włoch zainaugurują zmagania w mistrzostwach świata. Dla kilku z nich będzie to pierwszy występ na mundialu, stąd też pojawiają się dodatkowe emocje. – Jest trochę emocji i napięcia ze względu na fakt, że dla wielu z nas to będą pierwsze mistrzostwa świata. Postaramy się zajść w nich tak daleko, jak to możliwe. Na razie żyjemy oczekiwaniem na pierwszy mecz – powiedział Gianluca Galassi, środkowy reprezentacji Włoch.W Lidze Narodów podopieczni trenera De Giorgiego znaleźli się w czołowej czwórce, ale mecze o medale przegrali z Francuzami i Polakami. W mistrzostwach świata każda porażka w fazie pucharowej wyeliminuje ich z dalszej rywalizacji. – W Lidze Narodów uzyskaliśmy awans do turnieju finałowego z pierwszego miejsca w grupie. Mimo że wystąpiliśmy w roli gospodarza, zmierzyliśmy się z silnymi przeciwnikami. Gra z tak wymagającymi rywalami pozwoliła nam dostrzec mankamenty w swojej grze. W mistrzostwach świata każdy mecz będzie miał wielką wagę. Musimy myśleć spotkanie po spotkaniu, starając się je wygrywać, a dopiero później koncentrować się na kolejnej rundzie – przyznał środkowy reprezentacji Włoch.

Siatkarze z Italii są obecnymi mistrzami Europy, ale raczej nie są wymieniani w gronie pretendentów do zdobycia medalu w czempionacie globu. Niemniej jednak trafili do łatwej grupy, a wygranie w niej meczów po 3:0 może otworzyć im łatwiejszą drogę do strefy medalowej. Mundial zainaugurują meczem z Kanadyjczykami, a później zmierzą się jeszcze z Turkami i Chińczykami. – Teoretycznie nie są to przeciwnicy z najwyższej półki, ale to nie musi być właściwa interpretacja. Są to bardzo dobre drużyny, które potrafią grać w siatkówkę. Musimy przeciwko nim zagrać w pełni skoncentrowani i pełni pokory dla nich. Powinniśmy myśleć o naszej grze i starać się zajść jak najdalej – zakończył Gianluca Galassi.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę