Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Włoch na czele męskiej reprezentacji Bułgarii

Włoch na czele męskiej reprezentacji Bułgarii

fot. Klaudia Piwowarczyk

W piątek oficjalnie Bułgarska Federacja Piłki Siatkowej przekazała, że doszła do porozumienia z Gianlorenzo Blenginim. Włoch będzie pracował z męską reprezentacją Bułgarii przez 3 lata. W tym czasie nie będzie związany z żadnym klubem.

Postawili na Włocha

Męska reprezentacja Bułgarii w ostatnich latach przeżywa wynikowy regres. Remedium na poprawienie jej gry i osiąganych przez nią rezultatów ma być Gianlorenzo Blengini, który na ławce trenerskiej zastąpi Płamena Konstantinowa. Już w listopadzie ubiegłego roku bułgarska federacja wysłała sygnał, że jest na dobrej drodze do porozumienia z włoskim szkoleniowcem, ale kontrakt z nim został zawarty dopiero teraz. Wybraliśmy Gianlorenzo Blenginiego, ponieważ chcieliśmy trenera z autorytetem, trenera, który wie, jak pracować z młodymi sportowcami, osoby, która jest w stanie zrobić wszystko, co konieczne, aby reprezentacja Bułgarii miała szansę zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie w Los Angeles – powiedział prezes Bułgarskiej Federacji Piłki Siatkowej, Lubomir Ganew.

Negocjacje z Blenginim nie były łatwe, ale w końcu zakończyły się sukcesem. Kontrakt z nim został zawarty na 3 lata z opcją przedłużenia o kolejne 2. – Zakończenie negocjacji z trenerem Blenginim jest dla nas niezwykle satysfakcjonującym wydarzeniem. Jeszcze bardziej satysfakcjonująca jest jednak jego motywacja i wiara w możliwości naszej reprezentacji, a także w perspektywy na najbliższą przyszłość. Trener o takiej reputacji i wizytówce nie zaangażowałby się w projekt bez dużego potencjału – ocenił wiceprezes Bułgarskiej Federacji Piłki Siatkowej, Dawid Dawidow.

Bułgaria i tylko Bułgaria

Włoski szkoleniowiec skupi się na pracy z kadrą Bułgarii, w sezonie ligowym nie będzie pracował w żadnym klubie. – Głównym pragnieniem Bułgarskiego Związku Piłki Siatkowej było, aby trener reprezentacji narodowej był związany z Bułgarią przez cały rok. Wierzymy, że jest to właściwa droga. Czerpiemy doświadczenia z takich krajów jak Włochy czy Polska. Jest tam niepisane prawo – trener kadry narodowej nie pracuje jednocześnie w klubie, jest w pełni skoncentrowany na pracy z reprezentacją. Staramy się kierować się sprawdzonym sposobem pracy i doprowadzić do świetnych wyników. Z tego powodu pozyskaliśmy do naszej reprezentacji trenera, który nie będzie tylko trenerem kadry narodowej, ale będzie też miał szereg zadań związanych z rozwojem potencjału trenerskiego w naszym kraju – zakończył Ganew.

Zobacz również
Przyszłość bułgarskiej siatkówki szaleje w kadrze U20

źródło: bvf.bg, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved