Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Gheorghe Cretu: Walczyliśmy do końca

Gheorghe Cretu: Walczyliśmy do końca

fot. FIVB

Reprezentacja Słowenii przegrała 1:3 w meczu o brązowy medal mistrzostw świata z Brazylią i ostatecznie zakończyła mundial tuż za podium. Gheorghe Cretu, szkoleniowiec Słoweńców, podkreślił po meczu, że jego zespół walczył do końca, a on sam jest wdzięczny federacji tego kraju za otrzymaną szansę i możliwość poprowadzenia zespołu narodowego w mistrzostwach świata.

Spotkaliśmy zespół, który rozegrał wiele meczów na tym poziomie i jest przyzwyczajony do grania pod taką presją – powiedział Cretu o Brazylijczykach. – Ale walczyliśmy do końca, w żadnym momencie nie przestaliśmy walczyć. To było niesamowite.Dla mnie wszystko, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach, jest prezentem. Bardzo się cieszę, że dostałem taką możliwość i mogłem przeżyć wszystko, co wydarzyło się w Stožicach. Dziękuję Słowenio – podkreślił szkoleniowiec.

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy mecz, ale potem, gdy byliśmy już na prowadzeniu, w pierwszej rotacji wpadliśmy w kłopoty i to nas pogrzebało. W drugim secie było bardzo podobnie, ale w trzecim byliśmy już na przegranej pozycji, walczyliśmy, zaczęliśmy grać na naprawdę wysokim poziomie. Czwartego seta również rozpoczęliśmy bardzo dobrze, ale potem nie graliśmy w grze wymiany, czasami po prostu przestawaliśmy – opisał mecz o brązowy medal Tine Urnaut, kapitan Słoweńców. – Zostaliśmy również zatrzymani decyzją sędziego w najbardziej odpowiednim momencie. Musimy przyznać, że tym, który dzisiaj zrobił różnicę, był znakomity kapitan Wallace. Bez niego w drużynie Brazylii ten mecz byłby inny. To wybitny człowiek i to on przyniósł zwycięstwo Brazylii. Chociaż wynik jest najlepszy w historii słoweńskiej siatkówki, jesteśmy bardzo rozczarowani.

Niestety pokazaliśmy trochę za mało. Brazylijczycy byli świetni. Zabrakło nam mocy lub przynajmniej zachowywaliśmy się tak, jakbyśmy jej zabrakło – surowo ocenił Dejan Vinčić.

źródło: inf. własna, odbojka.si

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę