Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Garrett Muagututia: Im więcej będziemy grać, tym bardziej będziemy łapać rytm i zgranie

Garrett Muagututia: Im więcej będziemy grać, tym bardziej będziemy łapać rytm i zgranie

fot. Katarzyna Antczak

W najbliższą sobotę po raz drugi w tym sezonie staną naprzeciw siebie drużyny z Zawiercia i Olsztyna. W pierwszym meczu trzy punkty gładko zainkasował Aluron CMC. O tamtym spotkaniu, a także o zbliżającym się meczu i przygotowaniach do niego opowiedział Garrett Muagututia.

– Pamiętam, że mieliśmy kłopoty na początku, w pierwszym secie. Oni zbudowali dużą przewagę, ale zdołaliśmy odrobić straty i wygrać tę partię. Nabraliśmy rozpędu i przenieśliśmy to na sety numer dwa i trzy, dzięki czemu odnieśliśmy zwycięstwo – powiedział o pierwszym starciu sobotnich rywali.Według przyjmującego Aluronu drugie spotkanie z Indykpolem nie będzie kopią pierwszego. – Na pewno nie zmieniła się jedna rzecz, znowu zagramy z Olsztynem. Oczywiście jest wiele różnic między tamtym spotkaniem i tym, które rozegramy jutro. Musimy przyjrzeć się rywalom, rozpracować, jak grają w tym momencie i poszukać najlepszego sposobu, by ich pokonać. Osobiście nie znam nikogo, ale oczywiście kojarzę trenera Castellaniego. Słyszałem też o Rubenie Schotcie, niemieckim przyjmującym, który grał z kilkoma moimi kolegami w Berlinie. Myślę, że to tyle.

Zawiercianie muszą cały czas pracować nad poprawą kilku elementów. – Nasze przyjęcie i zagrywka definitywnie mogą być lepsze. Pracujemy ciężko każdego dnia, zaangażowania na treningach na pewno nie brakuje. Myślę, że jeśli utrzymamy to pozytywne nastawienie i ducha walki, jakie pokazaliśmy ostatnio, może być już tylko lepiej. Amerykanin podkreślił również, że nie jest łatwo grać, kiedy cały czas w składzie następują rotacje. – Coś w tym na pewno jest, bo nie gramy obok siebie przez cały czas. Trudniej zbudować zaufanie z jednym, gdy następnego dnia grasz z kimś innym. Taki jest jednak sport, musimy umieć dostosowywać się do okoliczności, które nie są dla nas wygodne. Tylko w taki sposób możemy sprawdzić, jak dobrzy tak naprawdę jesteśmy.

Sam zawodnik jest zadowolony ze swojej obecnej formy. – W tym momencie czuję się świetnie. Tuż po powrocie wszystko było dobrze przez pierwsze cztery dni, czułem się silny, jakby wszystko wróciło do normy, później zacząłem jednak odczuwać zmęczenie. Można mówić, że to przez covid lub po prostu przez brak formy i próby powrotu do niej. Problem mógł leżeć w wielu rzeczach, ale teraz czuję się już dobrze. Muagututia pali się do gry i nie przeszkadza mu napięty terminarz. – Wolę grać! Myślę, że im więcej będziemy grać, tym bardziej będziemy łapać rytm i zgranie. W tych okolicznościach, o których mówiłem wcześniej, które nie są do końca komfortowe, musimy czuć się lepiej na boisku, a to osiągniemy, grając regularnie.

źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved