Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Garrett Muagututia: Decydująca była zagrywka Francuzów

Garrett Muagututia: Decydująca była zagrywka Francuzów

fot. Klaudia Piwowarczyk

W finale Ligi Narodów nie zabrakło emocji. Zmierzyły się w nim dwie waleczne drużyny, przez co o losach spotkania musiał decydować tie-break. W nim lepsza okazała się ekipa z Francji. – Myślę, że w tym niesamowitym meczu i tie-breaku decydująca była zagrywka Francuzów, która spowodowała, że nie byliśmy w stanie dograć piłki do naszego rozgrywającego – podsumował decydującą partię Garrett Muagututia.

Siatkarze ze Stanów Zjednoczonych dzielnie walczyli w finale i mimo przegranych dwóch pierwszych partii zdołali jeszcze doprowadzić do tie-breaka. W nim jednak musieli już uznać wyższość przeciwników.– Myślę, że w tym niesamowitym meczu i tie-breaku decydująca była zagrywka Francuzów, która spowodowała, że nie byliśmy w stanie dograć piłki do naszego rozgrywającego. Brizard miał dużo więcej swobody – podsumował Garrett Muagututia.

Nie jest dziwne więc, że Francuzi mają wiele powodów do zadowolenia, co potwierdzają jedynie słowa Trevora Clevenota. – Jesteśmy szczęśliwi z tego zwycięstwa i na pewno dzisiaj będziemy się cieszyli. Nie wiem jak długo, bo jutro mamy bardzo wczesny lot i stąd też ta zabawa nie będzie zbyt długa, ale jestem szczęśliwy bo zagraliśmy dobre spotkanie, wygraliśmy. Jesteśmy zwycięzcami – powiedział francuski przyjmujący.

Dodał także, że jego drużyna nie była zaskoczona walecznością Amerykanów. – Nie jesteśmy zaskoczeni. Wiemy, że Amerykanie potrafią grać lepiej. Stąd też w pierwszych dwóch setach może nie zaprezentowali się aż tak dobrze, ale wrócili, zaczęli zagrywać bardzo mocno i okazało się, że pojawiły się kłopoty w naszej grze. Jednak na końcu udało się utrzymać, zwyciężyć i dlatego jestem szczęśliwy – zakończył.

*Wywiady dostępne na stronie Polsatu Sport

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę