Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar Challenge: Vero Volley Monza zagra w finale

Puchar Challenge: Vero Volley Monza zagra w finale

Siatkarze Vero Volley Monza wygrali po raz drugi z Galatasaray Stambuł i awansowali do finału. Po dwóch partiach trener włoskiej ekipy desygnował do gry zawodników rezerwowych. Kolejne dwie partie na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. W tie-braku lepsi byli przyjezdni. Wszystko wskazuje na to, że finałowym rywalem Vero będzie Projekt Warszawa.

szybka kropka nad „i”

Pierwsza partia spotkania nie miała większej historii. Zespół z Półwyspu Apenińskiego odrzucił od siatki gospodarzy, nie do zatrzymania w ataku była Arthur Szwarc oraz Stephen Maar. Obaj siatkarze zdobyli w pierwszej partii spotkania po 6 punktów. Osamotniony Jan Hadrava niewiele mógł zdziałać. Przyjezdni ustrzegli się błędów własnych, trzykrotnie punktowali w bloku, mieli 77% skuteczność w przyjęciu. W drugiej partii spotkania siatkarze z Monzy w dalszym ciągu dominowali na boisku, punktowali w polu zagrywki oraz w bloku. Gospodarze popełnili 8 błędów własnych. Grę zespołu z Włoch napędził Maar, który zdobył siedem punktów. łącznie po dwóch partiach miał ich 13.

Dwa wygrane sety zapewniły awans do finału zespołowi z Monzy. Trener Massimo Eccheli desygnował do gry zawodników rezerwowych. Takie posunięcie znalazło odzwierciedlenie w postawie zespołu gości. Gospodarze mieli lepszą skuteczność w ataku, tym razem to oni popełnili mniej błędów,  ich grę napędził Jan Hadrava. Zespół znad Bosforu wygrał tę część meczu 25:21. Wygrany trzeci set wyraźnie napędził miejscowa drużynę, która grała tylko o honor.  W ekipie z Monzy szwankowało przyjęcie, przyjezdnie mieli słabszą skuteczność w ataku. Z dobrej strony w drużynie gospodarze pokazał się Nikola Mijailovic. Miejscowi siatkarze lepiej zagrali na siatce, wygrali set numer cztery i o końcowym zwycięstwie jednej z ekip musiał decydować tie-break. W nim goście lepiej zagrali w ataku, prowadzili 10:8 oraz 12:9.  Ostatecznie wygrali 15:12 i czekają na swojego finałowego rywala. Wszystko wskazuje, że będzie nim Projekt Warszawa.

Galatasaray Stambuł (TUR)  – Mint Vero Volley Monza (ITA) 2:3
(16:25, 20:25, 25:21, 25:22, 12:15)

Galatasaray: Mijailovic (18), Hadrava (18), Tumer (9), Kujundzic (9), Karasu (2), Zimmermann, Hatipoglu (libero) oraz Yonet (2), Kalayci (9), Gunaydi (4),  Durmaz (1)
Vero: Loeppky (16), Maar (13), Galassi (4), Gil Kreling (3), Di Martino (9), Szwarc (7), Gaggini (libero) oraz Visic (1), Frascio (3), Mujanović (16), Morazzini (), Beretta (3)