Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gabriela Orvošová: Liczę na przerwanie „srebrnej serii” Developresu

Gabriela Orvošová: Liczę na przerwanie „srebrnej serii” Developresu

fot. Michał Szymański

Do Developresu Rzeszów dołączy Gabriela Orvošová, która z reprezentacją Czech przygotowuje się do kwalifikacji do mistrzostw Europy, a później weźmie udział w mistrzostwach świata. Jakie cele na przyszły sezon TAURON ligi ma siatkarka? – Bardzo bym chciała powalczyć o mistrzostwo Polski. Mam nadzieję, że w tym sezonie uda nam się przerwać tę srebrną serię (śmiech). Od siebie będę wymagała dwieście procent na każdym treningu oraz meczu – przyznała.

Kibice nie mogą doczekać się twojego przyjazdu. Opowiedz o planach kadrowych oraz kiedy możesz dołączyć do Developresu Rzeszów?Gabriela Orvošová: – Moja reprezentacja rozpoczyna w najbliższym tygodniu mecze kwalifikacyjne do mistrzostw Europy. Ostatnio wygrałyśmy z Czarnogórą (3:1), a przed nami jeszcze mecz z Finlandią (07.09.2022 o godz. 18:00) oraz Islandią (11.09.2022 o godz. 17:00). Dodatkowo pod koniec września rozpoczynają się mistrzostwa świata. Jest to wielki sukces naszej reprezentacji. Będziemy walczyć o wyjście z grupy oraz chcemy pokazać się z jak najlepszej strony.

Jaka była twoja reakcja na telefon od trenera Antigi i jak długo zastanawiałaś się nad propozycją Developresu?

– Byłam bardzo miło zaskoczona tym telefonem, ponieważ Stephane Antiga to świetny trener, a drużyna z Rzeszowa w ostatnich sezonach walczyła o najwyższe cele. Nie trwało to więc długo i transfer szybko został dopięty.

To będzie twój kolejny sezon w Polskiej Lidze. Jak się czujesz w Polsce?

– Czuję się bardzo dobrze. Poznałam tutaj świetnych ludzi, którzy pomogli mi się zaaklimatyzować i nauczyć języka polskiego. W dużym stopniu ułatwiło mi to sytuację mieszkania w Polsce.

Przed tobą twój debiutancki sezon w Lidze Mistrzyń. Czy czujesz dodatkowe emocje związane z tym faktem?

– Na pewno czeka mnie bardzo duże pracy, aby dobrze zaprezentować się w Lidze Mistrzyń. Nie mogę się już doczekać, aby poczuć atmosferę tych rozgrywek oraz wsparcia rzeszowskich kibiców. Bardzo chciałabym zobaczyć pełną halę Podpromie.

Jakie masz cele na najbliższy sezon, który zbliża się wielkimi krokami?

– Bardzo bym chciała powalczyć o mistrzostwo Polski. Mam nadzieję, że w tym sezonie uda nam się przerwać tę srebrną serię (śmiech). Od siebie będę wymagała dwieście procent na każdym treningu oraz meczu. Chce udowodnić sobie oraz trenerowi, że wykonał dobrego wyboru.

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę