Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gabi: Wszyscy obcokrajowcy chcą grać w Turcji

Gabi: Wszyscy obcokrajowcy chcą grać w Turcji

fot. Klaudia Piwowarczyk

Gabriela Braga Guimarães, reprezentantka Brazylii i przyjmująca VakifBanku Stambuł, była gościem programu „My Lifer Sports” w telewizji NTV Spor. Utytułowana zawodniczka opowiedziała m.in. o tym, czy łatwiej jest wejść na szczyt czy się na nim utrzymać, a także zdradziła, czym się kieruje podczas codziennej pracy.

Sukcesy w lidze tureckiej

Gabriela Braga Guimarães z VakifBankiem Stambuł zdobyła m.in. dwa mistrzostwa kraju i trzy Puchary Turcji. Dwukrotnie sięgnęła również po złoto w CEV Lidze Mistrzyń. – Najbardziej wyjątkowym momentem w było wygranie Ligi Mistrzyń. To były najtrudniejsze rozgrywki. Dwukrotne zdobycie Ligi Mistrzów z VakifBankiem było czymś niesamowitym – oceniła swój dorobek w barwach VakifBanku.

W samych superlatywach wypowiedziała się również o reprezentacji Turcji i krajowej lidze. – Turecka reprezentacja narodowa poprawia się z roku na rok. Jestem tu od pięciu lat i to widzę. Inwestycje, federacja, wsparcie kraju dla siatkówki. Mogę powiedzieć, że Turcja jest obecnie krajem siatkówki. Podobnie jest w Brazylii. Oczywiście na pierwszym miejscu jest piłka nożna, ale ludzie kochają też siatkówkę. Naprawdę obserwują swoją ligę i reprezentację – podkreśliła. – Widać, że liga staje się silniejsza. Wszyscy obcokrajowcy chcą tu grać. Poprawiają się także tureccy gracze. Jest liga jest silna, reprezentacja będzie silniejsza, dlatego rozwój Turcji mnie nie zaskoczył. Myślę, że w Paryżu na pewno będą znacznie silniejsi.

Stawiać sobie wysokie cele

Przyjmująca VakifBanku i reprezentacji Brazylii dodała, że zawsze stawia sobie wysokie cele i takie podejście do sport przekazuje również młodym adeptkom siatkówki. – Zawsze śledziłam, co robią inni gracze. Gdy widziałam, że dziewczyny coś zrobiły, mówiłam sobie: muszą się tego nauczyć, włączyć to do własnej gry. Dlatego mówię młodym zawodniczkom: nigdy nie pozwólcie się ograniczyć. Trzeba mieć zawsze najwyższe cele. Myślę, że to nastawienie pozwoliło mi dotrzeć tutaj, gdzie teraz jestem. Ale najtrudniejszym nie jest dostać się na szczyt, ale się na nim utrzymać. Największym wyzwaniem jest dla mnie obecnie utrzymanie się na szczycie. Muszę zawsze utrzymywać swoje występy na tym samym poziomie. Takie są teraz moje oczekiwania – zakończyła.

Turcja jest mocna, ale Włochy też kuszą

Wiele wskazuje na to, że Gabriela Braga Guimarães po sezonie 2023/2024 przeniesie się z Turcji do Włoch. Według transferowych plotek Brazylijka porozumiała się już z Imoco Volley Conegliano, w którym występuje polska rozgrywająca – Joanna Wołosz.

źródło: inf. własna, voleybol.org.tr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved