Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Gabi Guimaraes: Medal olimpijski jest moim wielkim marzeniem

Gabi Guimaraes: Medal olimpijski jest moim wielkim marzeniem

fot. fivb-org

– Moim wielkim marzeniem jest medal olimpijski. Każdego dnia w trakcie treningów myślę o tym – przyznała Gabriela Guimaraes, przyjmująca reprezentacji Brazylii, a ostatnio także tureckiego Vakifbanku Stambuł. – Przez ostatnie cztery lata wszystkie trudności, przez które przechodziłam, dały mi więcej siły i motywacji do dalszej pracy – dodała.

Dla Gabrieli Guimaraes miniony sezon był wyjątkowy, bo pierwszy spędzony za granicą. Wcześniej przyjmująca reprezentacji Brazylii grała tylko w rodzimych rozgrywkach, ale wyjazd do Turcji i gra w jednej z najsilniejszych lig na świecie pozwolił jej się jeszcze bardziej rozwinąć. Występy w Vakifbanku Stambuł były dla niej ważną lekcją w kontekście zbliżających się igrzysk olimpijskich w Tokio. – Wiele nauczyłam się w tym sezonie, grając w jednej z najlepszych lig na świecie wraz z niesamowitymi zawodniczkami. Bardzo ważne dla mnie było to, abym mogła grać na naprawdę wysokim poziomie oraz brać udział w wielkich turniejach poza Brazylią takich jak chociażby Liga Mistrzyń – wyjaśniła zawodniczka.Gabi jest wielokrotną reprezentantką swojego kraju. Na swoim koncie ma między innymi sukcesy w Lidze Narodów (wcześniej World Grand Prix), złote medale mistrzostw Ameryki Południowej, a nawet trzecie miejsce w mistrzostwach świata. Wzięła również udział w igrzyskach olimpijskich, które w 2016 roku odbywały się w Rio de Janeiro. – Udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro był dla mnie spełnieniem marzeń – zaznaczyła niespełna 26-letnia siatkarka, która jednak wraz z koleżankami z drużyny narodowej wówczas nie stanęła na podium. Drogę do medalu Brazylijkom zamknęły w ćwierćfinale Chinki. Jednak zawodniczka liczy, że tamto niepowodzenie powetuje sobie w Tokio w 2021 roku. – Przez ostatnie cztery lata wszystkie trudności, przez które przechodziłam, dały mi więcej siły i motywacji do dalszej pracy. Moim wielkim marzeniem jest medal olimpijski. Każdego dnia w trakcie treningów myślę o tym – przyznała Gabi Guimaraes.

Brazylijska przyjmująca ma zaledwie 180 cm wzrostu. Brak odpowiednich warunków fizycznych musi więc nadrabiać techniką i inteligencją w grze, mierząc się często z o wiele wyższym blokiem rywalek. – Nie jestem zbyt wysoką zawodniczką, więc szybko zdałam sobie sprawę z tego, że muszę grać inteligentnie i nie popełniać błędów. Najważniejsze jest to, aby zachować równowagę we wszystkich umiejętnościach siatkarskich takich jak: przyjęcie, atak, obrona, zagrywka. Kiedy masz gorsze momenty w ataku, to możesz skupić się na grze w przyjęciu, bloku czy zagrywce – zakończyła Gabi Guimaraes.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę