Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Gabi: Grałyśmy mądrzej

Gabi: Grałyśmy mądrzej

Kobieca reprezentacja Brazylii odnotowała drugie zwycięstwo w fazie grupowej mistrzostw świata. Zespół z Kraju Kawy pokonał swoje rywalki z Ameryki Południowej – reprezentację Argentyny – 3:0. Wszyscy w ekipie Brazylii podkreślali, że było to możliwe m.in. dzięki mniejszej liczbie błędów własnych.

Naprawdę podobało mi się nasze zachowanie w meczu z Argentyną. W pierwszym secie popełniłyśmy kilka błędów, ale w drugim udało nam się narzucić rytm – skomentowała Pri Daroit, która wywalczyła 13 punktów (11 w ataku i 2 w bloku). – W trzecim secie zareagowałyśmy i zamknęłyśmy konfrontację w trzech setach, co jest bardzo ważne dla dalszej rywalizacji.

Gratulacje dla naszej grupy za to zwycięstwo – dodała Carol Gattaz. – Gra z Argentyną nigdy nie jest łatwa, a każdy wynik na tym etapie jest bardzo ważny dla kolejnych meczów mistrzostw świata. Musimy dążyć do większej spójności przez cały mecz, ale jestem zadowolona z zachowania zespołu.

Dzisiaj nasz serwis zadziałał lepiej i trafiłyśmy więcej piłek w bloku – oceniła Gabriela „Gabi” Braga Guimarães. – Popełniłyśmy też mniej błędów i grałyśmy mądrzej. W trzecim secie zaczęłyśmy trochę wolno i Argentyna rosła w tej konfrontacji. To nie może się zdarzyć, ale miałyśmy dobre nastawienie, aby w końcu móc wygrać.

W tym meczu popełniliśmy mniej błędów – podkreślił również trener José Roberto Guimarães.To był ważny mecz. Trzeci set był najbardziej wyrównany, Argentyna na początku zagrała lepiej, ale pod koniec odrobiliśmy straty. Jesteśmy w trudnym momencie i potrzebujemy pełnej uwagi w meczach.

źródło: cbv.com.br, inf. własna