Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Francuzi wznowili przygotowania przed mistrzostwami świata

Francuzi wznowili przygotowania przed mistrzostwami świata

fot. FIVB

Od czwartku w Bordeaux 15-osobowa reprezentacja Francji wróciła do pracy przed mistrzostwami świata. Podopieczni Andrei Gianiego w planach mają sparing z Brazylijczykami, a fazę grupową czempionatu globu rozegrają w Słowenii.

Po wygraniu Ligi Narodów siatkarze reprezentacji Francji mieli 10 dni odpoczynku. W czwartek spotkali się w Bordeaux w piętnastoosobowym składzie, aby wznowić przygotowania do mistrzostw świata. Będą tam przebywali do 12 sierpnia. Wówczas dostaną 2 dni wolnego, aby 15 sierpnia stawić się w Montpellier, gdzie odbędą ostatni okres przygotowań.Zostanie on zwieńczony meczem sparingowym z Brazylijczykami, który odbędzie się 20 sierpnia. 4 dni później trójkolorowi wylecą do Słowenii na mistrzostwa świata.

Przypomnijmy, że mistrzostwa świata odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września, a ich gospodarzami będą Polska oraz Słowenia. Mistrzowie olimpijscy trafili do grupy D, która swoje mecze będzie rozgrywała w Ljubljanie. Podopieczni Andrei Gianiego na inaugurację zmierzą się z Niemcami, a kolejnymi ich rywalami będą Słoweńcy oraz Kameruńczycy.

Skład reprezentacji Francji na przygotowania do mistrzostw świata:

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard
Atakujący: Stephen Boyer, Jean Patry
Środkowi: Barthelemy Chinenyeze, Nicolas Le Goff, Jouffroy Quentin, Daryl Bultor, Henry Mederic
Przyjmujący: Earvin N’Gapeth, Kevin Tillie, Trevor Clevenot, Yacine Louati
Libero: Jenia Grebennikov, Benjamin Diez

źródło: ffvb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę