Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja M: Ważne zwycięstwo Stade Poitevin VB Poitiers

Francja M: Ważne zwycięstwo Stade Poitevin VB Poitiers

Za nami trzecia kolejka francuskiej ekstraklasy. Tytułu broni Montpellier UC VB, ale oczy polskich kibiców są z pewnością zwrócone na Stade Poitevin VB Poitiers, gdzie występuje polski rozgrywający Łukasz Kozub.  Dwa pierwsze mecze ekipa naszego rodaka przegrała, z Narbonne Volley i Saint-Nazaire Volley-ball Atlantic, ale w sobotę okazała się lepsza od Spacers Toulouse.

Stade Poitevin VB Poitiers w sobotę zanotowało swoje pierwsze zwycięstwo. Łukasz Kozub tak pokierował grą, że jego koledzy zanotowali 51 % skuteczność w ataku przy 41% rywali. Zwycięzcy znakomicie zagrali także w bloku (12:1).

Obie ekipy zagrały porównywalnie w przyjęciu, ale to siatkarze Spacers Toulouse popełnili aż 13 błędów w ataku, przy 4 błędach Poitiers. Gwiazdą meczu był Gabriel Candido, zdobywca 21 punktów.

Obrońca tytułu, Montpellier UC VB wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo. W trzeciej kolejce po zaciętym meczu uległ Tours VB 1:3. Niemal wszystkie sety kończyły się dwupunktową różnicą. Montpellier nie pomogła nawet dobra postawa i 18 punktów Theo Faure. Zacięte pięciosetowe spotkanie stoczyły drużyny Tourcoing Lille Métropole i Chaumont VB 52, można śmiało powiedzieć, że o losach meczu i wygranej Tourcoing  zadecydowały detale.  Renan Buiatti i Ryley Barnes poprowadzili swój zespół do sukcesu, pierwszy zdobył 20, drugi 22 oczek. Dla pokonanych 24 punkty zdobył Pierre Toledo.

Drugą wygraną w sezonie zanotowała drużyna Nantes Reze Metropole,  która 3:1 pokonała  wciąż czekający na wygraną Nice Volley-Ball. Siatkarze Nantes mecz otworzyli porażką po walce w pierwszej odsłonie, potem jednak walki także nie brakowało, ale tym razem mogli oni cieszyć się z sukcesu w trzech kolejnych setach.   Podopiecznym Huberta Henno bardzo pomogła dobra zagrywka (8 asów serwisowych) i znakomita gra Eduardo Nevesa, autora 30 punktów. Dla pokonanych Steven Marschall zdobył 17 punktów.  Lider tabeli, Saint-Nazaire Volley-ball Atlantic bez problemów pokonał Arago de Sète VB dominując przede wszystkim w ataku notując 52% skuteczności przy 37% rywali.  Siatkarze Cambrai Volley Elan du Cambresis w trzech setach, ale wcale nie jednostronnych pokonali Paris Volley będąc zespołem zdecydowanie lepszym w ofensywie. Również wynikiem 3:0 zakończył się mecz Narbonne Volley z Plessis Robinson, Siatkarze Narbonne musieli się jednak sporo napracować, aby cieszyć się ze zwycięstwa. 16 punktów  dla zwycięzców zdobył Luca Vettori.