Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja K: Kolejny tytuł mistrzowski dla Volero Le Cannet

Francja K: Kolejny tytuł mistrzowski dla Volero Le Cannet

W drugim meczu finałowym francuskiej ekstraklasy siatkarkom ASPTT Mulhouse nie udało się doprowadzić do złotego seta. Na własnym parkiecie przegrały 1:3 z Volero Le Cannet, które w ten sposób przypieczętowało zdobycie mistrzostwa Francji. Poprowadziła je do niego Wita Akimowa, która w rywalizacji finałowej zdobyła 68 punktów.

W pierwszym meczu finałowym Volero Le Cannet wygrało u siebie z ASPTT Mulhouse 3:1. Wprawdzie mecz lepiej zaczął się dla przyjezdnych, ale z seta na set coraz większą przewagę uzyskiwały gospodynie. Szczególnie trzecia i czwarta odsłona toczyły się już pod ich całkowite dyktando. Przewaga gospodyń zaczynała się na zagrywce, którą punktowały 10 razy, a kończyła na siatce. Przyjezdne z atakiem na poziomie poniżej 40% nie mogły liczyć na zwycięstwo w meczu finałowym.

Nie potrafiły też zatrzymać Wity Akimowej, która zdobyła aż 37 punktów, osiągając w ataku aż 60% skuteczności. Miała wsparcie u Ewy Janewej i Jelizawety Koczuriny, które dołożyły odpowiednio 17 oraz 15 oczek. Wśród przegranych wyróżniły się Helene Rousseaux oraz Amanda Coneo, które zakończyły pierwsze starcie finałowe odpowiednio z 23 oraz 15 punktami na koncie.

Drugi mecz ASPTT Mulhouse zaczęło od mocnego uderzenia. Pewnie wygrało premierową odsłonę, ale w kolejnych zaczęły się schody. W drugiej i trzeciej trwała wyrównana walka, ale w batalii na przewagi więcej zimnej krwi zachowywały przyjezdne, które w czwartym secie poszły za ciosem, nie dając szans rywalkom na wywalczenie mistrzowskiej korony. Mimo że gospodynie popełniły mało błędów i uzyskały nawet nieco lepszą skuteczność w ataku, to nie wystarczyło im to do odniesienia zwycięstwa. Ponownie silną bronią Volero była zagrywka, którą punktowało 10 razy.

Tradycyjnie już jego liderką była Wita Akimowa, która tym razem zgromadziła na koncie 29 oczek, osiągając 43% skuteczności w ataku. Miała wsparcie u Anny Kotikowej i Jelizawety Koczuriny, które dołożyły odpowiednio 16 oraz 12 oczek. Po drugiej stronie siatki tym razem pierwsze skrzypce grała Nana Christelle Tchoudjang, która wywalczyła 22 punkty, a 14 dodała Helene Rousseaux, ale to nie wystarczyło ekipie z Mulhouse do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.