Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Flávio: Kibice tworzą wspaniałe show i świetnie się gra w takich warunkach

Flávio: Kibice tworzą wspaniałe show i świetnie się gra w takich warunkach

fot. Klaudia Piwowarczyk

Brazylijczycy mimo porażki w półfinale nie odpuścili walki o medale. Drużyna prowadzona przez trenera Renana Dal Zotto sięgnęła po brąz mistrzostw świata. – Medal to medal. Oczywiście, złoty byłby lepszy, ale w sobotę zagraliśmy z Polską bardzo dobry mecz. Byli od nas troszeczkę lepsi, decydowały detale, dlatego wygrali. Jestem jednak bardzo zadowolony, bo i w sobotę, i w niedzielę walczyliśmy o każdą piłkę – powiedział brazylijski środkowy Flávio Gualberto.

Reprezentacja Brazylii po raz pierwszy od 1998 roku nie zagrała w finale mistrzostw świata. W latach 2002, 2006 i 2010 Brazylijczycy sięgali po złoto tych rozgrywek, a w dwóch kolejnych edycjach po porażkach w finale z Polską na ich szyjach wisiały srebrne medale.W tym roku podopieczni trenera Dal Zotto ulegli biało-czerwonym w półfinale i pozostała im walka o brąz. W niedzielnym meczu o trzecie miejsce Brazylijczycy mieli słabsze fragmenty, ale po czterosetowym pojedynku ze Słowenią sięgnęli po brąz mistrzostw świata. – Pewnie, że jestem szczęśliwy! Medal to medal. Oczywiście, złoty byłby lepszy, ale w sobotę zagraliśmy z Polską bardzo dobry mecz. Byli od nas troszeczkę lepsi, decydowały detale, dlatego wygrali. Jestem jednak bardzo zadowolony, bo i w sobotę, i w niedzielę walczyliśmy o każdą piłkę. Choć zagraliśmy z Polską dobre spotkanie, to przegraliśmy, ale wyszliśmy walczyć o brązowy medal i zdobyliśmy go, więc bardzo się cieszę – powiedział po pojedynku Flávio Gualberto. Środkowy reprezentacji Brazylii w sezonie 2020/2021 występował w Aluron CMC Warcie Zawiercie.

Środkowy grając w zawierciańskim klubie nie miał wielu okazji, by przekonać się jaka jest atmosfera w polskich halach, bowiem trafił na sezon pandemiczny. Podczas mistrzostw świata trybuny mogły się już wypełniać do ostatniego miejsca. – Atmosfera tutaj jest niesamowita, wspaniale się gra przed taką publiką. W Zawierciu miałem okazję to poczuć w kilku pierwszych meczach, ale później, ze względu na COVID, graliśmy przy pustych trybunach. Kibice tworzą wspaniałe show i świetnie się gra w takich warunkach – przyznał siatkarz reprezentacji Brazylii.

źródło: aluroncmc.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę