Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Flávio Gualberto: Wracam z dużym bagażem doświadczeń

Flávio Gualberto: Wracam z dużym bagażem doświadczeń

fot. Aluron CMC Warta Zawiercie

Dla Flávio Gualberto sezon 2020/2021 był wyjątkowy, bo pierwszy poza granicami Brazylii. Jakie były jego doświadczenia związane z PlusLigą? – Myślę, że takim meczem, w którym zagrałem naprawdę dobrze, było domowe spotkanie z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Dostałem nawet nagrodę MVP, więc byłem naprawdę szczęśliwy – powiedział Brazylijczyk w rozmowie z klubowymi mediami.  – Po tym sezonie do Brazylii wracam z dużym bagażem doświadczeń – dodał.

Flávio Gualberto wystąpił w 29 meczach PlusLigi, zdobywając dla Aluronu CMC 237 punktów, w tym 4 z zagrywki i 70 blokiem.W jaki sposób podsumowałbyś ten sezon?

Według mnie sezon rozpoczęliśmy świetnie. Graliśmy naprawdę dobrze i bardzo szybko, bo taki styl ma nasz rozgrywający. Po pierwszej przerwie spowodowanej koronawirusem wróciliśmy trochę słabi, nasza forma nie wróciła do stuprocentowego poziomu i dlatego nie graliśmy już tak dobrze, jak na początku sezonu. Robiliśmy wszystko, co mogliśmy, w końcówce sezonu potrafiliśmy zagrać kilka dobrych meczów. W najważniejszych momentach nie kończyliśmy jednak akcji i nie zdobywaliśmy punktów, które pozwoliłyby nam na zwycięstwo w meczu lub wygranie seta. I z tego powodu walczyliśmy tylko o siódme miejsce.

To był twój pierwszy sezon poza granicami Brazylii. Jakie są twoje obserwacje?

Po tym sezonie do Brazylii wracam z dużym bagażem doświadczeń. Nauczyłem się w Polsce bardzo wiele – razem z polskimi zawodnikami, sztabem szkoleniowym, wszystkimi. To było dla mnie wielkie przeżycie, które z pewnością zapamiętam do końca swoich dni.

Co sądzisz o poziomie PlusLigi?

PlusLiga jest naprawdę silna. Pierwsza różnica to fakt, że walczyliśmy z 13 zespołami, a w Brazylii liga liczy ich tylko 12, więc mieliśmy więcej meczów w fazie zasadniczej. To dobrze, bo liczba spotkań jest naprawdę ważna. Poziom PlusLigi jest bardzo wysoki. Jednego dnia możemy wygrać mecz z liderem tabeli, a następnego zostać pokonanym przez ostatnią drużynę. Liga jest wyrównana. Trzeba grać dobrze i być skoncentrowanym przez cały czas i przeciwko każdemu kolejnemu rywalowi, bo PlusLiga jest naprawdę bardzo silna.

Jaki moment zapamiętasz najlepiej z tego sezonu?

Myślę, że takim meczem, w którym zagrałem naprawdę dobrze było domowe spotkanie z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Dostałem nawet nagrodę MVP, więc byłem naprawdę szczęśliwy. Na dodatek grałem przeciwko mojemu brazylijskiemu koledze Lucasowi Lohowi, więc byłem zmotywowany, żeby z nim wygrać. Taka bitwa pomiędzy dwoma kumplami z Brazylii. Mogę powiedzieć, że to był dla mnie dobry moment.

*Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę